foto

Wystartowała rejestracja do „Szkoły z Gigantami – programowanie w czterech wymiarach gamingu” – 3. edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA.
Event odbędzie się w dniach 10 – 21 maja.
Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji i włodarze miast.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinarów, czyli szkoleń online z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Zajęcia, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-11 oraz 12 -19 lat, są prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów.
Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal. Udział w warsztatach online to wyjątkowa szansa na bardzo efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne.
Ponadto zostaną zaprezentowane procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie.

Zajęcia dla starszej grupy są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS i języka JavaScript. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się, jak je opublikować w sieci.

„SZKOŁA z GIGANTAMI” to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46 proc. pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie. Postanowiliśmy więc poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia, właśnie z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania będą omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych” – Dawid Leśniakiewicz – członek zarządu, Giganci Programowania.

„Szkoła z Gigantami” to także platforma integracyjna dla dzieci i młodzieży, która działa w trakcie trwania akcji. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe relacje, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie programować czy po prostu zaprzyjaźnić się na specjalnie dedykowanej grupie na platformie Discord.
„Obecnie nawiązywanie osobistych relacji jest utrudnione, więc chcielibyśmy, aby uczestnicy Szkoły z Gigantami mieli szansę na poznawanie nowych kolegów dzięki pasji do kodowania. Jak wiemy, to właśnie dzięki wspólnemu hobby takie przyjaźnie mogą trwać całe życie. Wierzymy, że wiele takich znajomości przetrwa próbę lockdownu” – Adrian Czechowski – trener, Giganci Programowania.

Zdecydowana większość szkół w Polsce jest zainteresowana poszerzaniem kompetencji technologicznych wśród swojej kadry oraz uczniów, dlatego z roku na rok widzimy wzrost liczby uczestników akcji „Szkoła z Gigantami” i „Koduj z Gigantami”.
W ramach konkursu rankingowego szkoły i nauczyciele mogą wygrać wartościowe nagrody i wziąć udział w organizowanych przez Gigantów Programowania i Microsoft webinarach z narzędzi online.

Organizatorem warsztatów „Szkoła z Gigantami” jest szkoła GIGANCI PROGRAMOWANIA – miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadza się uczniów w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania rozwija się w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzamy kreatywność. Już od 6 lat są prowadzone kursy i warsztaty w całej Polsce i za granicą.

Partnerem społecznym „Szkoły z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie www.szkolazgigantami.pl

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...