foto

„Misja: Odszukać skarb prababci – Polska” to druga część przygodowo-sensacyjnej serii Katarzyny Kacprzak pt. „DZIECIAKI na TROPIE” Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski.
Tym razem dzieci, znane już z pierwszej części serii: rodzeństwo – Kina i Kacpi oraz ich przyjaciele – Patka i Max rozwiązują zagadkę rodzinnego skarbu Stępniaków.

Bohaterowie książki „Misja: Odszukać skarb prababci – Polska” w wakacje codziennie odwiedzają dziadków, mieszkających w innej części Warszawy. Wkrótce czas spędzony w mieście staje się niezwykle atrakcyjny, ponieważ nieoczekiwanie rodzeństwo odkrywa rodzinną tajemnicę.
Za sprawą kolejno odnajdowanych ukrytych wskazówek, czytelnicy razem z dzieciakami trafiają na warszawską Pragę, gdzie wędrują jej ulicami, zaglądają do starych kamienic, wspinają się po zniszczonych skrzypiących schodach, odwiedzają tajemniczy antykwariat i oglądają przedwojenne meble, a także poznają lokalnych mieszkańców.

Sekrety, wspomnienia, pamiątki to wszystko znajdziemy w tej wciągającej powieści.
Niewątpliwym atutem książki są pojawiające się w niej wątki historyczne, jak choćby nawiązania do czasów drugiej wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Czytelnicy dowiedzą się z niej, jakie stroje nosili ówcześnie żyjący ludzie i jak wyglądało ich życie. Poznają również zwyczaje panujące w rodzinach tamtych lat.

Książka pokazuje, że wakacje spędzone w domu wcale nie muszą być nudne, a jedyną rozrywką nie musi być spędzanie czasu przed komputerem. Zgłębianie historii swoich rodziców, dziadków czy pradziadków, a także własnego miasta, może być wspaniałą, pouczającą przygodą

Bohaterowie powieści działają w grupie, wspierają się, dzielą pomysłami. Okazuje się, że praca zespołowa, przyjaźń i umiejętność wyciągania wniosków z przebiegu wydarzeń są niezwykle pomocne w życiu.
Książka „Misja: Odszukać skarb prababci – Polska” z pewnością zaciekawi żądnych przygód i tajemnic czytelników i zachęci do zagłębienia się w historię swoich przodków.

Seria „DZIECIAKI na TROPIE” jest przeznaczona dla dzieci, które już samodzielnie czytają.
Zawarte w książce ilustracje są kolorowe i zabawne.
W tekście wyróżniono wybrane trudne pojęcia i zwroty, które opatrzono wyjaśnieniami.
Na końcu książki zamieszczono pytania dotyczące przebiegu akcji, co pozwoli młodemu czytelnikowi sprawdzić, na ile uważnie zapoznało się z misją dzieciaków.
TVP ABC gorąco poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...