foto

W Amberku ukazała się kolejna książka, która łączy wspaniałe ilustracje, zabawną, przygodową fabułę i mądre, edukacyjne przesłanie.
„Tygrysek Tolek nurkuje” to pierwszy tom nowej, bajecznie barwnej serii WYPRAWY ZWIERZĄT ODKRYWCÓW.

Autorką nowej serii jest Sharon Rentta, już znana w Polsce z wydawnej w 19 krajach bestsellerowej serii DZIEŃ W ZWIERZACZKOWIE: „Strażacy przy pracy”, „Pora na doktora” i „Na lotnisku”. Z mieszkańcami Zwierzaczkowa poznawaliśmy tajniki różnych zawodów.

Teraz dzieci będą podziwiać zwierzęta-badaczy. W każdym tomie pojawia się inny bohater, który realizuje swoje badawcze zainteresowania. Historie są luźno oparte na życiorysach prawdziwych badaczy. Zamieszczono je na końcu książki.

W pierwszym tomie „Tygrysek Tolek nurkuje” dzieci zaprzyjaźnią się z Tolkiem, który jest inny niż wszystkie tygrysy, bo zamiast pływać chce nurkować, by poznać tajemnice morskich głębin.
Bardzo dużo czyta i przygotowuje się do wyprawy. Mama kupuje mu sprzęt, a on prosi bizona-majsterkowicza o pomoc przy budowie łodzi podwodnej.
Uparcie i konsekwentnie dąży do celu.
A kiedy już znajdzie się w morskich głębinach, przeżyje wiele przygód, pozna różne zachwycające morskie stworzenia, a nawet uwolni żółwia zaplątanego w starą sieć rybacką.

Serię WYPRAWY ZWIERZĄT ODKRYWCÓW wyróżniają bajecznie kolorowe, wyraziste, pełne szczegółów, nieomal fotograficzne ilustracje, nieustraszeni sympatyczni bohaterowie, dynamiczna akcja, humor.

Te książki są znakomitą rozrywką, a jednocześnie pogłębiają wiedzę dziecka i rozbudzają marzenia o poznawaniu świata natury. Pokazują również konsekwencje zanieczyszczania środowiska. I przekonują małych marzycieli, że do spełnienia marzeń potrzeba pracowitości i cierpliwości.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...