foto

„Jestem Basia mam 5 lat, w paski humor, w paski świat...”
Mamy dobrą wiadomość dla rodziców najmłodszych fanów Basi. W księgarniach pojawiły się kolejne, premierowe tomiki sztywnostronicowych książeczek – „Basia, Franek i zwierzaki” i „Basia, Franek i kolory”, autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak.

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.
Franek jest mały i nie wszystko jeszcze umie. Na szczęście ma Basię. To ona pokazuje mu świat. Razem poznają zwierzęta, kolory, liczby, pojazdy. Razem przeżywają dobre i złe humory, przygody z ubieraniem czy nauką jedzenia.
Wspólnie uczą się i bawią. Bo nie ma to jak starsza siostra! Wspaniale jest być młodszym bratem i razem poznawać świat!
W nowych książkach Basia pomaga Frankowi w poznawaniu kolorów i odgłosów zwierząt z bliższego i dalszego otoczenia.

„Basia, Franek i zwierzaki”
Franek jest jeszcze mały. Na szczęście ma starszą siostrę – Basię, która jest dla niego wzorem i prawdziwą przyjaciółką. To ona objaśnia Frankowi świat.
Tym razem Franek z pomocą Basi poznaje odgłosy zwierząt. Dziewczynka udaje groźnego niedźwiedzia, karmi kotki i kłapie zębami jak prawdziwy krokodyl. Jaki ten świat zwierząt jest fascynujący! Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury, rozmowy i zabawy.

„Basia, Franek i kolory”
W tej kolorowej książeczce Franek z pomocą Basi poznaje kolory. Biała bluzka, a na niej czerwone plamy z pomidorów. Balonik niebieski jak oczy taty. I piłka – żółta jak słońce i pyszne banany. Jaki ten świat jest piękny!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...