foto

Zalet czytania jest tyle, że aż ciężko wybrać tę najważniejszą. Pierwsze kroki w tym magicznym świecie potrafią być jednak bardzo trudne i skutecznie zniechęcić małego czytelnika do sięgania po kolejne książki. Jak zatem zachęcić dziecko do nauki liter i pierwszych samodzielnych prób czytelniczych?
Pomocna w tym jest seria „Książkożercy” wydawnictwa WILGA.

Książkożercy to bestsellerowa seria książek, dedykowana dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Została podzielona na trzy poziomy, dzięki czemu zarówno opowiadania, jak i poziom skomplikowania tekstu zostały dostosowane do poziomu czytania dziecka.
Tomy na poziomie A i B to świetny wybór dla dzieci, które dopiero zaczynają, lub w niewielkim stopniu umieją czytać.
Poziom C doskonale sprawdzi się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.
Aby umilić młodemu czytelnikowi naukę liter, każdy tom to również interesująca, łatwa do zapamiętania i zrozumienia historia.

Dla „Książkogryzaków”, czyli początkujących czytelników jest dedykowany tom „Lulu – świnka na medal”. Książka opowiada o Lulu, śwince wietnamskiej z Pensylwanii w Ameryce, która w 1998 rok stała się sławna na całym świecie. Uznano ją za bohaterkę, ponieważ uratowała życie swojej właścicielki, gdy ta dostała zawału. W jaki sposób udało się tego dokonać temu wyjątkowemu zwierzęciu?
W tym opowiadaniu są używane proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, przeważają zdania pojedyncze, a na stronie jest ich nie więcej niż trzy.

Wśród nowości, które ukazały się pod koniec lutego 2o21 jest też książka na poziomie C „Bądź jak Martyna”.
To historia dziewczynki o imieniu Zosia. Zosia marzy o tym, aby w przyszłości zostać sławną podróżniczką. Gdy dorośnie, zamierza odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i przeżyć wiele przygód.
ta opowieść jest dedykowana „Książkożercom”, czyli dzieciom, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu i nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić trudność ortograficzną.
Książki na poziomie C zawierają również słowniczek trudnych wyrazów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...