foto

W ramach cyklu przygotowanego specjalnie dla trochę starszych czytelników „Basi”, do księgarń trafiła kolejna część w serii „Basia i przyjaciele. Marcel”. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Marcel jest kolegą Basi z przedszkola. Przynosi do domu zwierzęta, kocha je i troszczy się o nie. Zaczęło się od papugi. A właściwie papuga Eugeniusza. Marcel znalazł go na trawniku pod blokiem, kiedy jeszcze nie chodził do przedszkola. Z biegiem lat w domu Marcela i jego rodziny zwierząt przybywało, aż zaczęło się robić naprawdę ciasno.
Jego dom jest azylem dla wielu zwierzaków, swoje miejsce znalazły między innymi dwa koty – Guzik i Arwena oraz nie całkiem rasowy jamnik – Szczotek.
Czy w tej rozbrykanej menażerii znajdzie się jeszcze miejsce dla bezdomnej, zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć „nie”, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!

„Basia i przyjaciele. Marcel” to urocza opowieść z cennymi i ważnymi treściami.
Historia o głębokiej empatii, trosce o braci mniejszych i miłości. To również niezwykła lekcja szacunku i wrażliwości. Czytelnicy marzący o swoim zwierzaku bądź tacy, którzy w domu już mają wesołą menażerię, z pewnością polubią Marcela i jego rodzinę, a lektura książki wywoła niepohamowaną chęć posiadania futrzastego, pierzastego bądź innego przyjaciela ze świata zwierząt.
Zofia Stanecka i Marianna Oklejak podarowały nam kolejną opowieść, która w prosty, wiarygodny sposób pokazuje dziecięce emocje i rodzinne relacje.

Seria „Basia i przyjaciele” jest dla mnie okazją do zagłębienia się w świat emocji. Pokazania, że wszystkie są ważne, i że każdy bohater ma prawo przeżywać też te najtrudniejsze” – podkreśla autorka Zofia Stanecka.

Seria BASIA i PRZYJACIELE to książki kierowane do szerszej grupy czytelników, m.in. ze względu na większe zróżnicowanie wiekowe bohaterów. Nowa seria pozwala też spojrzeć na nowo na samą Basię – tym razem nie jak na główną bohaterkę, ale siostrę, kuzynkę, przyjaciółkę lub znajomą z przedszkola.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...