foto

W czasach pełnych niepewności, troski i obaw o naszych bliskich zakończyła się realizacja wyjątkowego projektu pt. „Zatrzymany Świat”, którego efektem jest płyta CD z 21 autorskimi piosenkami dla dzieci i młodzieży.

Dla wielu osób świat się zatrzymał. To trudne miesiące. Teraz odkrywamy na nowo czym jest przyjaźń i ludzka życzliwość. Właśnie teraz okazuje się, jak ważna jest dla nas miłość, która może pokonać wszystkie przeciwności.

Piosenki na naszej nowej płycie opowiadają o wartościach ważnych dla każdego człowieka, szczególnie istotnych w trudnych chwilach. Wyśpiewane całym sercem przez Krakowski Chór Dziecięcy & Gości: Alę Tracz, Andrzeja Jusięgę, Hanię Boguszewską, Hanię Lasotę, Hanię Sztachańską, Jonatana Koczego), Karinę Kowalską, Kingę Wołoszyn, Magdę Pająk, Natalię Wawrzyńczyk, Nelę Zawadzką, Norberta Wronkę, Olę Tracz, Oliwię Bąk, Oliwię Konieczny, Oliwiera Szota, Pawła Szymańskiego, Wiktorię Zwolińską, Zuzię Janik mogą być dla wszystkich życiowym drogowskazem.

Do płyty jest dołączona książeczka z tekstami 21 piosenek, opowiadaniem o Lemiku i ilustracjami.
Robot Lemik otrzymuje niezwykłe zadanie odwiedzenia Planety Ziemi. Ta trudna misja okazuje się nie tylko wspaniałą przygodą, ale także lekcją życia zarówno dla robota, jak i dla wszystkich, którzy przeczytają tę historyjkę. Historia robota Lemika jest hołdem autorów projektu, złożonym twórczości Stanisława Lema, którego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Twórcy mają nadzieję, że piosenki i opowieść o małym bohaterze Lemiku przeniosą dzieci, a także dorosłych w niezbadane krainy wyobraźni i pozwolą stać się częścią tego zaczarowanego świata.

Lista piosenek, które składają się na płytę „Zatrzymany świat”:
1. Zgubiona miłość
2. Chmury
3. Kot pełen psot!
4. Znajdź swój cel
5. Baw się baw
6. Być w sam raz
7. Starzy ludzie
8. Życie na pokaz
9. Piosenka łazienka
10. Ciężkie życie przedszkolaka
11. Przecież dzieci świetne są
12. Nasze w wodzie odbicie
13. Piosenka na lepszy dzień
14. Jak pies z kotem
15. Piosenka o niczym
16. Ucieka czas
17. Gdzieś w krainie wyobraźni
18. Podaruj mi czas
19. Po prostu przytul misia
20. Po raz pierwszy
21. Zatrzymany Świat

Autorem słów piosenek i opowiadania jest Andrzej Piśko, a muzykę stworzył Mateusz Hrynkiewicz.
Każda piosenka ma pełną aranżację instrumentalną.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...