foto

Nakładem HarperCollins Polska ukazała się nowa książka w serii Basia –„Basia i rower”. Jedna z najbardziej znanych książkowych pięciolatek powraca i znowu ma wiele pytań, na które niełatwo będzie znaleźć odpowiedzi. Tym razem perypetie rezolutnej dziewczynki i jej rodziny dotyczą weekendowej wycieczki na działkę

Tym razem perypetie rezolutnej dziewczynki i jej najbliższych dotyczą weekendowej wycieczki na działkę.

Cała rodzina Basi wybiera się w weekend za miasto. Rodzice mają w planach wycieczkę rowerową, której dzieci ochoczo przyklasnęły.
Problem w tym, że Janek widzi ją jako wyprawę dookoła świata, a Basia obawia się, czy ten świat nie jest aby za wielki na dwa małe koła i dwie niezbyt duże nóżki. Taka perspektywa może onieśmielić nawet najbardziej rezolutną pięciolatkę. Na szczęście z pomocą przychodzi mama, a w dniu wyprawy Basię interesuje już tylko, czy rodzinie uda się na rowerach dojechać aż do piramid w Egipcie lub chociaż nad ocean.
Wystarczy wspomnieć, że już na początku eskapady rodzinka będzie miała do czynienia z piratami i dzikimi zwierzętami.

Jak zakończy się ta wspaniała, ekscytująca przygoda?
„Basia i rower” to doskonała pozycja dla dzieci mających już za sobą pierwsze rowerowe doświadczenia lub dopiero rozpoczynających przygodę na dwóch kółkach.
Tuż za rogiem domu jest przecież tyle do odkrycia. „Basia i rower” pokaże najmłodszym, że obawy to normalna sprawa i każdy ma prawo się bać nieznanego.
Warto jednak wierzyć w siebie i próbować pokonywać swe lęki.

Od lat przygody uroczej Basi śledzą kolejne roczniki przedszkolaków. Nic dziwnego – wymyślona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak bohaterka cieszy się niesłabnącym powodzeniem, bo przeżywa rozterki bliskie wszystkim jej rówieśnikom.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...