foto

Tuż przed Wielkanocą ulubienica wielu widzów TVP ABC zabierze dzieci w niesamowitą podróż w czeluście oceanów.
24 marca ma bowiem premierę najnowsza książka Neli Małej Reporterki pt. „Nela i wyprawa w morskie głębiny” . Co w niej znajdziemy?

Miłośnicy przygód Neli Małej Reporterki nie mogą zbty długo się nudzić. Dlatego Nela przygotowała kolejną książkę, która po ostatniej – „Nela na Wyspie Kangura” – ma szansę znowu stać się bestsellerem i pobudzić wyobraźnię nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Gdzie są głębie HADALU? A gdzie – najgłębsze miejsca oceanów? Jakie tam żyją zwierzęta? Które z nich można w nocy spotkać przy powierzchni?

Po przeczytaniu książki „Nela i wyprawa w morskie głębiny” odpowiedzi na powyższe pytanie nie sprawią problemu a poza tym podróż w głąb oceanów stanie się niezwykłą przygodą.

Razem z Nelą poznamy niezwykłe morskie stworzenia, żyjące nie tylko na rafach, ale też w niezbadanych morskich głębinach! Poszukamy wampirzyc piekielnych, krabów YETI, żelaznych ślimaków głębinowych, które naprawdę mają muszle z żelaza!
Okazuje się też, że w legendzie o KRAKENIE może być ziarnko prawdy, a niektóre zwierzęta głębinowe przypływają w nocy na powierzchnię. Po co? By polować!

¬¬¬– „Zawsze chciałam napisać książkę o morskich głębinach. Jest bardzo mało książek na ten temat, a przede wszystkim dla dzieci, więc postanowiłam podzielić się z dziećmi moimi przygodami” ¬– powiedziała Nela.
„Nurkując, zastanawiam się zawsze, co może być jeszcze niżej i niżej. Sprawdzam informacje o zwierzętach, które mogą występować w morskich głębinach w miejscach, w których nurkuję. Cieszę się, że mam szansę opowiedzieć o tym dzieciom, i uważam, że książka jest bardzo fajna. Dodatkowo mam zajęcia on-line z biologiem morskim, który prowadzi badania dna oceanów i dzięki temu mogłam poszerzyć informacje również o ustalenia naukowców i filmy z wypraw głębinowych” – dodaje Nela i wskazuje, że w jednym z kodów QR w darmowej aplikacji See More do książki zaszyła filmik z głębin Morza Czerwonego.
Zarejestrowano na nim gatunek rekina, którego nie może zidentyfikować. Zaprasza więc dzieci do pomocy naukowej i odgadnięcia, jaki to rekin został nagrany na głębokości ponad 1400 metrów w Egipcie.
Nela podkreśla, że łączenie poważnego świata naukowego i dziecięcej wyobraźni zawsze było jej marzeniem, a dzieci w ten sposób najlepiej się uczą.
¬– „W książce opowiadam dużo o głowonogach, zarówno tych żyjących na płytszych wodach, jak i głębinowych – mątwach, kałamarnicach, wampirzycach piekielnych. ¬Zabieram też dzieci na nurkowanie w Morzu Czerwonym, Morzu Lakkadiwskim (na Oceanie Indyjskim) i przy Indonezji. To właśnie tam, w głębinach, rozciąga się Rów Sundajski, który ma ponad 7000 metrów” – mówi Nela.

W książce dzieci znajdą też mapy dna morskiego. Dowiadują się, że dno nie jest jednolite. Są podwodne góry, doliny, wulkany, a nawet podwodne morskie jeziora, czyli woda w wodzie. Jedno z nich znajduje się właśnie na dnie Morza Czerwonego.

Wraz z książką premierę mają PLUSZAKI GŁĘBINOWE zaprojektowane przez Nelę, aby dzieci mogły czytać i przytulać do snu swoich ulubionych bohaterów z głębin.
Są to wampirzyca piekielna, czarny diabeł morski i skrzydlica ognista. Dziecko bowiem najlepiej utrwala wiedzę przez zabawę, zaangażowanie i pasję.

Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa Willson Media – „Spełniamy marzenia dzieci.

Książka „Nela i wyprawa w morskie głębiny” i pluszaki głębinowe są dostępne wyłącznie na oficjalnych serwisach wydawcy on-line.
Z uwagi na pandemię najnowsze książki Neli nie są wprowadzane do sprzedaży stacjonarnej w sklepach.

No ale oczywiście będą też do wygrania w konkursie, tylko w TVP ABC!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...