foto

Na półkach księgarskich już 23 marca 2o21 zagości nowa książka ze zbiorem opowieści ze świata Basi, rezolutnej pięciolatki, znanej wszystkim przedszkolakom. Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafi książka „Basia. Wielka księga o uczuciach”.

Tym razem na małych czytelników czekają mądre i wrażliwe opowieści z Basią w roli głównej, wspierające bliskość w rodzinie. Nie zabraknie oczywiście dobrze znanego humoru.
Historie spisane przez Zofię Stanecką, a zilustrowane przez Mariannę Oklejak.

„Basia. Wielka księga o uczuciach” to kolejny tytuł w serii – o tym, co dla każdego przedszkolaka najważniejsze! Radość, szczęście, zaciekawienie, ale także złość, strach czy tęsknota – te i inne emocje towarzyszą dzieciom każdego dnia.
Zofia Stanecka ustami Basi i jej rodziny opowiada o pięknym i bogatym świecie uczuć, a także oswaja trudne emocje.

Basia jest szczęśliwa zawsze w dzień słodyczowy. Jak sama mówi: „Czasem czucia jest tak dużo, ze wylewa się na zewnątrz, krzyczy, śmieje się, tupie albo płacze.”
Lula czuje tremę przed występami na scenie. Mały Franek we wszystkich dorosłych budzi czułość.
Babcia Krystyna martwi się o dziadka Henryka.
A Misiek Zdzisiek jest bardzo ciekawy, jak otworzyć słoik z miodem i według niego: „Wszystkie uczucia są ważne. Te bulgoczące jak zupa, te skaczące jak kangur i te płaskie jak naleśnik. Uczucia się ma. One po prostu są. Czasem trudno nazwać to, co cię czuje. Można wtedy spróbować to narysować.”

Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć – i takich, które wprawiają nas w dobry nastrój, i takich, które powodują, że aż gotujemy się od środka.
Dzieci dowiedzą się, co i o czym mówią nam uczucia, skorzystają też ze wskazówek Miśka Zdziśka, dzięki którym poradzą sobie w każdej sytuacji.

„Wielka księga o uczuciach” to nie tylko wspaniała czytelnicza przygoda z ulubioną bohaterką, lecz także drogowskaz dla dzieci, które bywają zagubione w swoich emocjach a także doskonały pomocnik dla wszystkich świadomych rodziców.

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Ma pięć lat i zwyczajne życie. Mieszka z rodzicami i rodzeństwem. W codziennych perypetiach towarzyszy jej pluszowy Misiek Zdzisiek. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Nie sposób się z nią nudzić.
Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...