foto

Czy bardziej liczą się chwile, które przeminęły, czy te, które dopiero są przed nami? A może coś innego?
Ktoś może powiedzieć, że to za trudne pytania dla dzieci. Otóż to zależy od formy przekazu. A ta, w najnowszej książce WIDNOKRĘGU „Wczoraj i Jutro”, jest nad wyraz subtelna, a sam przekaz – zrozumiały.
TVP ABC poleca!

W warsztacie zegarmistrza nie zawsze słychać tylko tykanie zegarów. Czasem toczą się w nim niecodzienne rozmowy. Na przykład Wczoraj i Jutro kłócą się o to, które z nich jest ważniejsze i dlaczego.
I gdy toczą swój spór, pojawia się ktoś trzeci…
Czy pomoże im się pogodzić?
O tym dowiedzą się ci, którzy sięgną po nową książkę Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz „Wczoraj i Jutro”. Wczoraj i Jutro – oba przekonane o własnej wyższości starają się udowodnić drugiemu swoje racje. Wczoraj jest starsze, bardziej doświadczone, ale czy to oznacza, że jest ważniejsze? Przechowuje wspomnienia, a ludzie lubią wspominać…
– Ludzie często wspominają różne wydarzenia – oznajmiło Wczoraj, chowając kulę. – Lubią rozmyślać o tym, co kiedyś było dla nich ważne.

Młodziutkie Jutro nie ceni przeszłości.
– Jeśli coś było i nie wróci, to po co się nad tym zastanawiać? Trzeba patrzeć w przyszłość, a nie oglądać się za siebie!

No właśnie – oglądać się, czy nie oglądać?
Spór między Wczoraj i Jutro pozwala zastanowić się nad upływem czasu i tym, co czas oznacza dla nas.
Wyrastamy z przeszłości, uczymy się na błędach, ale to przyszłość pozwala te błędy naprawiać. Pozwala marzyć, snuć plany.
Życiem każdego z nas rządzi czas, wszyscy podlegamy jego prawom.
Kim jednak bylibyśmy bez wspomnień? Są ludzie, którzy żyją przeszłością i tacy, którzy myślą tylko o przyszłości. Co tak naprawdę w życiu się liczy? Na to odpowiedź przyniesie niespodziewany gość w warsztacie – Dziś.

Nowa książka Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz zachwyca barwnymi ilustracjami i subtelną głębią przekazu.
To trzecia część tryptyku poświęconego emocjom i wspierającego budowanie poczucia własnej wartości. Zachęca do przyglądania się rzeczywistości z różnej perspektywy i szukania odpowiedzi na ważne pytania, a przy tym jest wspaniałą opowieścią o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Wcześniej w tej serii ukazały się książki „Coś i Nic” i „Prawy i Lewy” ”.

Do książek są opracowane scenariusze lekcji-zajęć dla szkół i bibliotek. Można je bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa www.wydawnictwo-widnokrag.pl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...