foto

Jak ułatwić dziecku początek przygody z literaturą?
Seria ZIELONEJ SOWY „Już czytam sylabami” to idealna lektura na pierwsze, samodzielne spotkania z książkami.Każdy tom serii „Już czytam sylabami” zawiera cztery krótkie opowiadania, w których słowa podzielono na sylaby za pomocą wyróżnienia kolorem, a także słowniczek trudnych wyrazów i dwa zadania utrwalające zdobyte umiejętności lub wiedzę.

W opowiadaniach została wykorzystana sylabowa metoda nauki czytania, która najpełniej odzwierciedla naturalny sposób kształtowania się mowy – od samogłosek, poprzez sylaby, wyrazy po zdania. Ta metoda jest także polecana dzieciom neurotypowym, mającym trudności rozwojowe i dzieciom wykazującym związane z ryzykiem dysleksji trudności w czytaniu i pisaniu.

W połowie lutego 2021 w serii ukazały się dwa tytuły:

„Drużyna Astona”
Drużyna Astona ma swoją tajną siedzibę w domku w koronie dębu. Kiedy kryjówka drużyny zostaje odkryta, Karola i Miłosz muszą stawić czoła bardzo trudnym i przykrym wydarzeniom, a ich domek zostaje zniszczony. Kim jest tajemniczy tytułowy Aston? Czy pomoże im odnaleźć sprawców zniszczenia ich bazy? Aston ma w końcu niezły nos!

„Gazetka szkolna”
Czy pisanie do szkolnej gazetki jest trudne? Czworo przyjaciół z klasy uważa, że nie…
Ale gdy trzeba napisać artykuł, nie mają pojęcia skąd wziąć dobry, sensacyjny temat. Przeczytaj opowiadania i przekonaj się, kto zostanie głównym bohaterem artykułu i co z tego wyniknie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...