foto

Historia „O Kaziku i misiu Słoniku” to błyskotliwa i wzruszająca debiutancka książka Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej. Ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA, a my ją polecamy!

„O Kaziku i misiu Słoniku” to opowieść o ponadczasowej przyjaźni, podejmowaniu nowych wyznań, ale i o stracie. To książka o sprawach, które w życiu dziecka są bardzo ważne i pozostają ważne na zawsze.

Poznajemy Kazika w dniu jego szóstych urodzin.
Niedługo wakacje się skończą, a od września chłopiec dołączy do szkolnej społeczności. Jednak póki co, Kazik tylko trochę o tym myśli, tylko trochę się stresuje. Jeszcze są wakacje.
I całe dnie, kiedy mama pracuje, może spędzać z ukochaną babcią. To co bardzo lubią robić we dwójkę, to szukać w okolicy skarbów. Tymi skarbami są rzeczy porzucone przez innych.

Pewnego dnia chłopiec znajduje starą walizkę. Ku jego zdziwieniu w jej wnętrzu, chyba bardzo dawno temu, zostały ukryte: stary pluszowy miś, kawałek cegły (do rysowania), gliniany ptaszek (pięknie gwiżdżący) i proca.
Kiedy Kazik orientuje się, że miś potrafi rozmawiać z dziećmi i ma na imię Słonik, w głowie chłopca pojawia się mnóstwo pytań.

Jak długo Słonik był zamknięty w walizce?
Gdzie znaleźć jego właściciela i kim on jest? Co się stanie z przyjaźnią Kazika i Słonika, gdy miś odnajdzie małego chłopca, swojego przyjaciela? Chłopca, który wyjechał bez swojego pluszaka na wakacje, a wtedy misia zamknięto w walizce...

Czasami przyjaźń czeka tam, gdzie nigdy byśmy jej nie szukali…

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...