foto

Czy Państwa pociechy już poznały mieszkańców Dobrego Miastka? Jeśli nie, można nadrobić zaległość w czytaniu nowej serii znakomitej pisarki – Justyny Bednarek.
1o lutego 2o21 premiera drugiej części tej serii – „Dobre Miastko. Warzywa w podróży”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

Zapraszamy dzieci w niezapomnianą podróż dookoła świata, bez ruszania się z domu!

„Warzywa z podróży” to drugi tom serii o mieszkańcach Dobrego Miastka. Jeśli dzieci jeszcze nie poznały rodziny Wiśniewskich i ich sąsiadów, nic straconego. W tej części serii będziemy im towarzyszyć podczas kolejnych przygód.

Motywem przewodnim tego tomu są warzywa i owoce.
Ania i Józek, wyjątkowo dobrane małżeństwo, prowadzą zieleniak „Od arbuza do ziemniaka”.
Mieszkańcy Dobrego Miastka doskonale znają to miejsce.
Przychodzą do Ani i Józka nie tylko po rzadko spotykane w naszym kraju warzywa i owoce, ale też po opowieści o dalekich podróżach małżeństwa.
Młodzi są również znani z organizowania warsztatów, podczas których można nie tylko poznać ciekawostki np. o mangoldach, ale również zasiać własną marchewkę. Nie zapominajmy jednak, że nie samymi owocami i warzywami człowiek żyje. Potrzebuje też miłości – i tutaj czytelnicy będą świadkami rodzącej się relacji pana Alfreda Pączka i … – ale tego nie możemy zdradzić.

Dąb Dobromysł wie również, że ze wszystkich nasion świata, najcenniejsze są nasiona ... tego też młodzi czytelnicy dowiedzą się podcza lektury „Warzyw z podróży”.

Czego jeszcze można dowiedzieć się z tego tomu? Że czasami plany trzeba zmienić w ostatniej chwili. Nie oznacza to jednak, że plan B jest gorszy od pierwotnego pomysłu.

TVP ABC zachęca do sięgnięcia po Dobre Miastko, by odnaleźć to, co w życiu jest naprawdę ważne!
Justyna Bednarek potrafi zainteresować i rozbawić do łez nie tylko młodych, ale również dorosłych czytelników.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...