foto

Wystartowała rejestracja na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”– 8 edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online!

Warsztaty potrwają do 21 lutego 2021 r.
Zachęcamy dzieci i młodzież do teleportacji do świata gier, w którym samemu można zarządzać bohaterami.
Patronami Honorowymi wydarzenia są włodarze miast, w których odbywają się zajęcia i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Jeśli ktoś chciałby skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe, wystarczy usiąść za stery Scratcha i do dzieła!
Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu i udostępniać koleżankom i kolegom. Można też poszukać mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Można mieć nad nimi przewagę, ponieważ uczestnicy warsztatów sami je zaprogramują. Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom – poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry.

Zdarza Ci się oglądać Youtuberów w akcji? Czytasz poradniki dotyczące gier? Dziś zamienisz się miejscami z ich twórcami i sam stworzysz stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa. Na warsztatach, za pomocą internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie.

Czy znacie takie imiona – Ezreal, Irelia czy Kassadin? Bohaterowie League of Legends wkraczają do naszego świata wielkimi krokami. Uczestnicy zajęć poznają bohaterów jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat i przygotują się do rozgrywki! Zajęcia mają na celu wprowadzenie uczestników w środowisko Visual Studio i poznanie języka programowania C# i jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji.

Jeżeli ktoś chce zgłebić tajniki powstawania gier i samemu spróbować swoich sił w programowaniu – zachęcamy do udziału w Monsteriadzie „Koduj z Gigantami”. „Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Biorąc w nich udział, można wygrać atrakcyjne nagrody! Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek – niespodziankę.

„W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 roku z sukcesem zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju!” – mówi Dawid Leśniakiewicz, Prezes szkoły „Giganci Programowania”, która jest organizatorem Monsteriady.

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi i jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie na stronie www.kodujzgigantami.pl

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...