foto

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową – „Ferie po królewsku online”. Jej organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji, biorących udział w akcji i na ich profilach w mediach społecznościowych, są publikowane różnorodne, atrakcyjne propozycje. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych, a także spotkania ze znanymi youtuberami uzupełniają programy indywidualne, przygotowane przez każdą z Rezydencji.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie przygotował program na czas ferii dla uczniów, w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania wolnego czasu w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji biorą udział znani youtuberzy i influencerzy. Nie brakuje też popularnych postaci, znanych z ekranów telewizyjnych, które prowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z muzealnych sal.

Podobnie, jak w wypadku projektu „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”, celem akcji jest zwiększanie dostępności do narodowych instytucji kultury, promocja edukacji przez sztukę i wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Codziennie, od 4 do 17 stycznia, na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, są publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

W godzinach przedpołudniowych rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską z cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a Piotr Rubik zaprasza na wokalne warsztaty z serii „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”.
Gościem specjalnym pierwszego odcinka muzycznej opowieści była Ala Tracz i jej siostra – Aleksandra.

Na najmłodsze pociechy czekają baśnie i legendy. Ich wyobraźnię rozbudza Joanna Moro i Agata Załęcka – dzięki lekturze „Królewskich bajek.”
Atrakcją dla młodzieży są z pewnością znani youtuberzy i influencerzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą „Zamkowymi trendami”.

O każdej porze dnia uczestnicy akcji mają możliwość goszczenia w innej rezydencji!
Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka – takie rzeczy są możliwe tylko online!

Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji ofertowanych przez rezydencje w indywidualnych programach. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji i w załączniku na górze strony.

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski w Warszawie” ,

Zamek Królewski na Wawelu” ,

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie,

Muzeum Zamkowe w Malborku,

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu,

Muzeum Narodowym w Lublinie ,

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka ,

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...