foto

W księgarniach pojawiła się książka dla dzieci pt. „Igor” Wydawnictwa RM, dofinansowana przez Unię Europejską w ramach projektu Kreatywna Europa. Nawiązuje do tych ważnych wartości: szacunku, tolerancji, równości i różnorodności. Historia bohatera jest odmalowana zarówno słowami, jak i na pięknych ilustracjach, które zachwycą dzieci, ale też rodziców. O czym opowiada?

„Igor” przybliża dzieciom losy stworka bez rodziny, który nigdy nie spotkał nikogo podobnego do siebie. Może więc wystarczy tylko poszukać?

Podczas jego wędrówki okazuje się jednak, że nikt nie jest taki jak on.

To poruszająca historia, napisana i zilustrowana przez włoską artystkę, o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie i o tym, że wcale nie trzeba być jak inni, by odnaleźć szczęście.
Książkę przetłumaczyła na język polski Ewa Nicewicz-Staszowska.

Do publikacji Wydawnictwo RM przygotowało bezpłatne zestawy ćwiczeń, aby ułatwić rodzicom rozmowę o zjawiskach omówionych w opowieści. Na okładkach umieszczono kody QR, dzięki którym można ściągnąć pliki po polsku i ukraińsku, co umożliwi pracę z książkami także rodzicom nieposługującym się sprawnie językiem polskim.

W sierpniu 2020 roku ukazała się także pierwsza książka z serii – „Kobieta i chłopiec”, a teraz – razem z „Igorem” – książki „Czarno-białe” i „Król, który zakazał ciemności”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...