foto

Hura! Lada moment święty Mikołaj przejmie stery w TVP ABC i wyruszy
do dzieci z niesamowitymi prezentami!
Bawcie się z nami w mikołajki, 6 grudnia!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursowym maratonie i zdobycia szansy na wyjątkowe nagrody! Zabawa w zgadywanki zacznie się w niedzielę, 6 grudnia, o godz. 9.oo, a zakończy o godz. 2o.oo.

Ten dzień upłynie z zagadkami związanymi z TVP ABC.
Odbędzie się sześć minikonkursów.
Adresujemy je do dzieci w wieku
od 2 do 16 lat.

Startujemy o godz. 9.oo. Pytań będzie 6. W godz. 9.oo do godz. 19.oo, na tej stronie ukażą się pytania – w dwóch turach.
Trzy pierwsze pojawią się co godzinę, o godz. 9.00, 10.oo i 11.oo.
Drugą serię rozpoczniemy o godz. 17.oo. Wtedy poznają Państwo czwarte pytanie, a kolejne – o godz. 18.oo i o godz. 19.oo.
Już tradycyjnie pytania będą związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu
60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.


Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które dostaniemy w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury losowo wyłoni pięćdziesięcioro laureatów.

To dotyczy wszystkich sześciu godzin.

Zatem obdarujemy 3oo dzieci.



Nagrodami głównymi w minikonkursach będą gry planszowe, zabawy konstrukcyjne lub układanki (można je obejrzeć na zdjęciach) i książki.
Do każdego prezentu dołączymy gadżet TVP ABC: breloczek z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem albo kubeczek czy parasol lub koszulkę albo notesik – samoprzylepne karteczki, smycz.

Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie.


Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila wpisujemy godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila podajemy odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila również wpisujemy: imię, nazwisko, wiek dziecka i adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku dzieci poniżej 13 lat, mail w ich imieniu mogą wysłać wyłącznie rodzice (opiekunowie prawni).

9.oo
Pytanie – Jaka bohaterka animacji emitowanych (ale nie obecnie) na naszej antenie będzie główną postacią na okładce grudniowego Magazynu TVP ABC?
Odpowiedź – Z grudniowej okładki Magazynu TVP ABC do dzieci będzie się uśmiechać Heidi.

Laureatami są:
1. Wojtek Chomicki, 8 lat, Panieńszczyzna
2. Iga (7 lat) i Kuba (5 lat) Jakubowscy, Radom
3. Michalinka Pisera, 3 latka, Różyce
4. Martyna Święs, 12 lat, Wilczyska
5. Liliana Tokarczyk, 6 lat, Gliwice
6. Julia Brudnicka, 8 lat, Nasiegniewo
7. Kalina Pejska, 7 lat, Brzozów
8. Zuzanna (7 lat) i Antosia (2 latka) Ciępka, Lgota Wielka
9. Wiktor (4,5 roku) i Oliwia (7 lat) Chromiec, Oława
10. Julka Dejewska-Senska, 3 latka, Bysławek
11. Karol Ryszka, 4 lata, Kryspinów
12. Michał Witaszek, 7 lat, Radgoszcz
13. Piotr Rendaszka, 4 lata, Sulbiny
14. Kajetan Olczyk, 5 lat, Koniecpol
15. Kornelia Kopiuk, 5 lat, Nowy Stręczyn
16. Filip Pawlak, 6 lat, Warszawa
17. Miłosz Mrozik, 3,5 roku, Grabków
18. Maria Dziubiel, 4 lata, Gajówka Zachodnia
19. Aleksander Jankowski, 6 lat Ostrowite
20. Kinga Makuch, 4 lata, Osiny
21. Michał Machowicz, 3 latka, Kościelna Wieś
22. Florian (6 lat) i Anna (3 latka) Szenfelder, Dobrzeń Wielki
23. Antoś Stańco, 4 lata, Elbląg
24. Amelia Płaczek, 2 latka, Chodzież
25. Marysia Kancelarczyk, 3 latka, Międzyrzecz
26. Olivia Pawulska, 5 lat, Gliwice
27. Karol Kuroń, 5 lat, Ławnica
28. Michał Braszczyński, 6 lat, Warszawa
29. Lena Nowosad, 8 lat, Lublin
30. Krzysiu (4 lata) i Staś (5 lat) Kutyła, Stalowa Wola
31. Nadia Meyer, 2 latka, Rudnik
32. Mateusz Prałat, 6 lat, Gostyń
33. Agata (7 lat) i Marcelina (6 lat) Żarna, Kikowo
34. Michał Warsztocki, 12 lat, Siedlce
35. Jakub Francuz, 6 lat, Chybie
36. Aleksander Wałachowski, 7 lat, Warszawa
37. Dawid Grudnik, 5 lat, Spytkowice
38. Paweł (10 lat) i Kuba (4 lata) Longosz, Gliwice
39. Natalka Brodowska, 6 lat, Orońsko
40. Darek Suchocki, 6 lat, Lidzbark Warmiński
41. Gabrysia Kwapiszewska, 8 lat, Gryfów Śląski
42. Alan (3 latka) i Liliana (6 lat) Drost, Krzyż Wielkopolski
43. Emilka (4 lata) i Pola (2 latka) Jańczyk, Świętochłowice
44. Klaudia Zięba, 6 lat, Rzeszów
45. Maja Masztakowska, 4 lata, Gostynin
46. Jadzia Nienałtowska, 2 latka, Małkinia Górna
47. Kacper (8 lat) i Dorotka (4 lata) Brzescy, Gościcino
48. Anita Michalska, 5 lat, Marcinowice
49. Bartosz Żak, 7 lat, Kwilcz
50. Aleksander Skibiński, 4 lata, Korytnica

10.oo
Pytanie – Czym Franio i Benio patrolują teren i jakimi zwierzętami są te postacie?
Odpowiedź – Franio i Benio to misie koala, które patrolują teren samolotem.

Laureatami z godz. 10 są:
1. Bożena Kowalik, 12 lat, Wąchock
2. Róża Rocka, 6 lat, Gorzyce
3. Szymon Mękal, 4 lata, Sitaniec
4. Martyna (9 lat) i Kinga (7 lat) Groszek, Siedlec
5. Adrian (7 lat), Michał (6 lat) i Kacper (2 latka) Pisarek, Chybie
6. Kacper Łysoniek, 6 lat, Lisi Ogon 7. Oliwia Orda, 12 lat, Skawce
8. Mikołaj (8 lat) i Michał (2 latka) Krysta, Skoczów
9. Oliwia Gut, 8 lat, Mysłowice
10. Tomasz Martynek 3,5 roku, Wisła
11. Oliwia Kołodyńska, 8 lat, Kębło
12. Elena (5 lat) i Krystian (3 latka) Różańscy, Radom
13. Oliwia Parkasiewicz-Przybyszewska, 6 lat, Ścinawa
14. Oliwia Piekarska, 5 lat, Sopot
15. Kacper Małolepszy, 8 lat, Poręba
16. Michalina Wnuczyńska, 4 lata, Czernikowo
17. Renata Kamińska, 3 latka, Brodnica
18. Maja Kłonica, 5 lat, Majdan Surhowski
19. Helenka Szymajda 3,5 wiek, Warszawa
20. Marika Wolska, 2 lata i 9 mcy, Kościerzyna
21. Malwina Foremny, 2 latka, Legionowo
22. Adrian Maroń, 3 latka, Radoszyce
23. Franciszek Nelec, 4 lata, Grądy
24. Michał Krzyżanowski, 4 lata, Chude
25. Kinga Błazińska, 10 lat, Popień Parcela
26. Maksymilian Nowicki, 9 lat, Poznań
27. Ignacy Ptasik, 3 latka, Rydzyna
28. Wojciech Filar, 2,5 roczku, Kalinowa
29. Mikołaj Łyko, 5 lat, Opole
30. Maja Rosolak, 9 lat, Gawrony
31. Natalia (6 lat) i Michał (2,5 roku) Lech, Mała Wieś
32. Kuba Bodzioch, 5 lat, Cieśle
33. Jaś (3,5 roku) i Hania (2 latka) Siczek Jodłowa
34. Filip Staniszewski, 7 lat, Mąkolin
35. Sylwia Cieślak, 7 lat, Łódź
36. Igor Noga, 8 lat, Chorzów
37. Elenka Stemplewska, 3 latka, Smardzew
38. Wojciech Stępień, 9 lat, Pawłów
39. Kornelia (5 lat) i Borys (6 lat) Występek, Krosno
40. Mateusz Sternicki, 2 latka, Marki
41. Mateusz Zawadzki, 3 latka, Kiełczów
42. Mateusz Klyszcz, 5 lat, Pawonków
43. Klara Dobija, 4 lata, Łodygowice
44. Mateusz Kachel, 6 lat, Turowola
45. Łukasz Deda, 12 lat, Lipinki
46. Łukasz Bis, 2 latka, Rzeszów
47. Szymon (11 lat), Ola (8 lat) i Krzysztof (7 lat) Wójcik, Siedlce
48. Kasia (7 lat)i Arkadiusz (3 latka) Szewczyk, Zakrzewo
49. Łukasz Bartos, 5 lat, Przycłapy
50. Kinga (3,5 roku) i i Klaudia (6 lat) Ciepiela, Bystra

11.oo
Pytanie – Jak nazywa się kuleczka Żużu i w których programach występuje ten sympatyczny Żuczek?
Odpowiedź – Żużu to postać, która została stworzona jako jeden z bohaterów programu „Przyjaciele Misia i Margolci" i w nim występuje od 15 lutego 2020. Kuleczka Żużu to Literkowa kuleczka.
Żużu zdobył sympatię małych widzów i dlatego stał się nauczycielem alfabetu w programie „Nauka literek z Żużu”. Żuk wystąpił też gościnnie w „Studiu ABC” i w „Halo, halo”.
Ponieważ pytaliśmy o programy a nie o jeden program, uznamy te odpowiedzi, w których są co najmniej dwa z ww. tytułów.

Laureatami o godz. 11 są:
1. Borys Przytarski, 6 lat, Gdańsk
2. Oliwka (6 lat) i Marcel (2 latka) Wagus, Wrocław
3. Antoni Kantak, 7 lat, Człuchów
4. Wiktor Ślusarz, 3 latka, Ulan Mały
5. Karolina (5 lat) i Kacper (9 lat) Rakowscy, Rydułtowy
6. Ian Jenczelewski, 8 lat, Grajewo
7. Krystian Kwaśniewski, 6,5 roku, Poddębic
8. Emilka Malinowska, 4 lata, Alwernia
9. Aleksandra Latarowska, 4 lata Grębocice
10. Krzysztof Wrona, 3 latka, Rajec Poduchowny
11. Antosia Kreft, 6 lat, Gdańsk
12. Mirosław Strugacz, 7 lat, Gromiec
13. Maciej Król, 7 lat, Stanin
14. Zosia Wojciech, 6 lat, Gliwice
15. Jakub Jastrzębski, 6 lat, Szymbory
16. Oskar Gawęcki, 2 latka, Zambrów
17. Martynka Kołodziejczak, 5 lat, Tubądzin
18. Igor Wolny, 4 lata, Koszalin
19. Adam Kozłowski, 7 lat, Warszawa
20. Jakub Janduła, 6 lat, Dzierżoniów
21. Michalina Leśniak, 12 lat, Łódź
22. Helena Nadrowska, 5 lat, Kobyłka
23. Ania Zalewska, 8 lat, Toruń
24. Arek Nowicki, 3 latka, Świecie
25. Oliwia Andrzejak, 5 lat, Konin
26. Milenka (5 lat) i Dominiś (7 lat) Kuderowie, Chełm
27. Michał Stępień, 4 lata, Ostrowiec Świętokrzyski
28. Jakub Połczyński, . 2,5 roku, Tarnówko
29. Filip Ostajewski, 7 lat, Kowalskie
30. Michał Lisowski, 8 lat, Bolesławiec
31. Róża Burdach, 3 latka, Wola Burzecka
32. Norbert Kaczmarek, 8 lat, Buk
33. Daniel Podwałka, 7 lat, Jazdowice
34. Sylwia Kusa, 5 lat, Dębowiec
35. Kacper Molski, 4 lata, Sadowa
36. Zuzanna Kielas, 5 lat, Borkowo
37. Milena Niewiara, 4 lata, Iwanowice Dworskie
38. Oliwia Sobczak, 9 lat, Radom
39. Wiktor Kasperkowicz, 3 latka, Besko
40. Amelia Wysocka, 6 lat, Biernatki
41. Julia Wanio, 7 lat, Morawsko
42. Zuzanna Gajda, 5 lat, Błędowo
43. Szymon Teterycz, 5 lat, Zamość
44. Małgosia (5 lat), Franciszek (7 lat) Szwajkowscy, Poznań
45. Natalka Sołtysik, 6 lat, Żory
46. Adam Kapela, 7 lat, Lutocin
47. Leon Rakowiecki, 4,5 roku, Dryszczów
48. Wojtuś Klag, 2 latka, Przysietnica
49. Iga Trela, 3 latka, Świętochłowice
50. Ignaś Cholewa, 2 latka, Świdnik

17.oo
Pytanie – Jakie zamki i pałace odwiedziliśmy w jesiennej serii „Zaczarowanego świata…”
i kto oprowadzał Was po tych zabytkowych budowlach? Wymień co najmniej 3 zamki/pałace i podaj imię chociaż jednego prowadzącego.
Odpowiedź – W jesiennej, a była to już 4. seria „Zaczarowanego świata...” odwiedziliśmy: pałac Radziwiłłów w Niebrowie, Zamek na Wawelu, zamek w Pieskowej Skale, Zamek Królewski w Warszawie, pałac księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach i zamek w Malborku. W świat polskich zamków i pałaców wprowadzał dzieci Iwo Wiciński z młodszym bratem – Borysem.

Laureatami z godz. 17 są:
1. Ignacy Trojak, 2 latka, Wola Branicka
2. Julia Śmierzchalska, 8 lat, Zakrzewo
3. Franciszek Witkowski, 3 latka, Kłoniczki
4. Nina Śliż, 4 lata, Jastrzębie-Zdrój
5. Iwo Weber, 3 latka, Warszawa
6. Miłosz Kiełb, 6 lat, Bratkowice
7. Szymon Daniel, 12 lat, Rzeszów
8. Zuzanna Sobczyk, 5 lat, Krasocin
9. Matylda Drozdowska, 9 lat, Opalenica
10. Hania Lągowska, 4 lata, Zielona Góra
11. Wiktoria Pruska, 5 lat, Jasienica
12. Maciej Stańczuk, 7 lat, Siedlce
13. Antonina Szary, 11 lat, Słupca
14. Martyna Muller, 13 lat, Bytom
15. Julka Rams, 10 lat, Obłazy Ryterskie
16. Magdalena Nowacka, 6 lat, Ozorków
17. Marianna Zając, 7,5 roku, Słomków Mokry
18. Robert Rutkowski, 6 lat, Białystok
19. Hubert Wiechnik, 5 lat, Rokitno
20. Oliwia Musiej, 6 lat, Wyszków
21. Marcin Kowalewski, 7 lat, Trzepowo
22. Kalina (3 latka) i Michał (5 lat) Bojarscy, Gryfino
23. Beata Kowalczuk, 6 lat, Białystok
24. Adrian Grochowski, 11 lat, Szkopy
25. Nela (3 latka) i Franciszek (2 latka) Żółtowscy, Troski
26. Viktoria Suszczewicz, 3 latka, Kraków
27. Zuzanna Serewiś, 8,5 roku, Szczecin
28. Michał Dróżdż, 10 lat, Będzin
29. Filip Białota, 4 lata, Spokojna
30. Maksymilian Zybert, 7 lat, Barczewo
31. Julian Amarowicz, 8 lat., Krasiczyn
32. Iga Dynak, 5 lat, Marydół
33. Hania Gomulska, 6 lat, Cisie
34. Amelka Puchała, 5 lat, Gliwice
35. Alicja Horyń, 9 lat, Rzeszów
36. Kuba (3 latka) i Martyna (9 lat) Kalbarczyk, Iława
37. Weronika Górny, 6 lat, Przyborowice Dolne
38. Piotrek Książek, 7 lat, Kraków
39. Emma Stępkowska, 6 lat, Pruszków
40. Staś Rutkowski, 6 lat, Skórzewo
41. Jadwiga Żochowska, 10 lat, Kietlanka
42. Patrysia (7 lat) i Piotruś (2 lata) Gołda, Radom
43. Zuzanna Antoł, 6 lat, Bańska Wyżna
44. Laura Niemiec, 5 lat, Gliniczek
45. Iga Strójwąs, 3 lata, Warszawa
46. Emilia Michalak, 4 lata, Hordzieżka
47. Alicja (4 lata) i Julia (3 latka) Kasza, Mikołów
48. Halina Cyganik, 9 lat, Kraków
49. Bartosz Kowalski, 5 lat, Warszawa
50. Karolinka (2 latka) i Dawidek (4 lata) Bodziony, Biczyce Górne

18.oo
Pytanie – Jakim owadem jest Pan Żądło i w której bajce występuje?
Pan Żądło jest osą. Ta postać występuje w „Pszczółce Mai”.

Laureatami o godz. 18 są:
1. Agata Kozłowska, 8 lat, Warszawa
2. Liliana Serwatka, 5 lat, Świętochłowice
3. Kuba Wachowski, 6 lat, Sieradz
4. Kuba (3 latka) i Dawid (8 lat) Pelc, Zabrze
5. Filip Bera, 3 latka, Brzeg Dolny
6. Filip Redzik, 3,5 roku, Otwock
7. Ewa Tylicka, 6 lat, Józefów
8. Lena Brzozowska, 7 lat, Dęblin
9. Patryk Świętoński, 9 lat, Łuków
10. Miłosz 5 lat Justyna 10 lat Kuśnierz Łomnica
11. Julian Manista, 4 lata, Gdańsk
12. Justyna Gawlas, 8 lat, Cieszyn
13. Julia Tokarczyk, 3.5 roku, Pisarzowa
14. Szymon Maleszyk, 6 lat, Lublin
15. Józef Hacz, 2 latka, Kobylany
16. Aleks Latarowski, 8 lat, Grębocice
17. Antonina Płociennik, 2 latka, Środa Wielkopolska
18. Arkadiusz Kapłon, 3 latka, Wierzchosławice
19. Igor Cieślik, 7 lat, Przebędowo
20. Paulina Raszewska, 6 lat, Więzowno
21. Michał Walkosz, 2 latka, Zaskale
22. Fabian (6 la) i Szymon (4 lata) Goliccy, Gręblin
23. Nikola (4 lata) i Nikodem (2 latka) Zwara, Kościerzyna
24. Franciszek Pawlik, 6 lat, Tychy 25. Liliana Tabak, 4 latka, Ligotka
26. Karolina Michalak, 12 lat, Trójka
27. Wiktoria Klimaszewska, 14 lat, Pratków
28. Amelka Różańska, 4 lata, Ląd
29. Jagoda (5 lat) i Julian (3 latka) Ceglińscy, Osiek Nad Wisłą
30. Antoś (5 lat) i Wojtek (3 latka) Jardanowscy, Kościelec
31. Bartosz Fagasiński, 5 lat, Stawisko
32. Mateusz (10 lat) i Maksymilian (2 latka) Szkatulscy, Janowiec Wlkp.
33. Adam Ślatała 4,5 roku, Zakrzewo
34. Adaś (8 lat), Kubuś (5 lat) i Wojtuś (2 latka) Wicha, Bronice
35. Marysia Dąbek, 8 lat, Zawada
36. Jan Wiśniewski, 8 lat, Siedlce
37. Marek Gizicki, lat 6 Lipowa
38. Nikola Rogóż, 4 lata, Sosnowiec
39. Mateusz (2 Lata) I Mikołaj (10 Lat) Czerpak, Brzeźno
40. Nina Gleindek, 6 lat, Janowice
41. Amelia Otwiaska, 14 lat, Siedlików
42. Dominik Kubiak, 6 lat, Gnojnica
43. Wojtek Grabarek, 2,5 roczku, Racendòw
44. Basia Strzępka, 8 lat, Warszawa
45. Ola Porwit, 8 lat, Tychy
46. Julia Karwik, 5 lat, Granowiec
47. Julia Tomczak, 10 lat, Rycerzewko
48. Emilka Kozińska, 3 latka, Chełm
49. Bartosz Kowalski, 7 lat, Piła
50. Julka (2 latka), Martynka (7 lat) i Szymon (9 lat) Ostrzyżek, Zarzec Ulański

19.oo
Pytanie – Jakie imiona noszą „Przyjaciele z podwórka”?
Odpowiedź – Imiona przyjaciół są przesympatyczne: Pinguś, Łosiek, Żabusia, Hipcia, Kanguś.

Laureatami o godz. 19 są:
1. Kuba(4 lata) i Szymon (7 lat) Figura, Ciepielów Kolonia
2. Aleksandra Chmielewska, 7 lat, Nowe Groszki
3. Henryk Kapustka, 6 lat, Rzeszów
4. Michał Wawrzyniak, 6 lat, Grodzisko
5. Artuś Kwiecień, 7 lat, Kraków
6. Milena Zwolińska, 7 lat, Majdan Sieniawski
7. Jakub Cherek 2,5 lat, Wejherowo
8. Maciej Hintzke, 7 lat, Puck
9. Helenka Gregorowicz, 5 lat, Osola
10. Wiktor Warcaba, 6 lat, Zamość
11. Adam Budka-Kiełbaszewski, 3 latka, Białystok
12. Helenka Pizur, 4 lata, Gorzyce
13. Bianka (10 lat) i Kamil (5 lat) Szymczak, Tarnobrzeg
14. Helena Lamprych, 7 lat, Koło
15. Marzena Jaroszuk, 7 lat, Białystok
16. Helenka Wanat, 6 lat, Gromiec
17. Kazimierz Pięciński, 2 latka, Lublin
18. Julia Krawczyk, 13 lat, Budy Zaklasztorne
19. Julia (11 lat) i Emilka (8 lat) Kozieł, Buczkowice
20. Zosia Mielcarek, 5 lat, Poznań
21. Wojtuś (6 lat) i Mateuszek (3 latka) Ogiba, Tarnobrzeg
22. Hanna Nikiciuk, 2,5 roku, Białystok
23. Alicja (7 lat) i Joanna (9,5 roku) Mandziuk, Tomaszów Lubelski
24. Maksymilian Okrój, 3 latka, Kochanowo
25. Helenka Pudo, 2 latka 9 mies., Koszyce
26. Miłosz Rumian, 2,5 roku, Grybów
27. Natalia Zapała, 5 lat, Nowa Biała
28. Eliza Kalinowska, 6 lat, Warszawa
29. Małgosia Szelast, 7 lat, Orzechówka
30. Kajetan Markiewicz, 5 lat, Białystok
31. Maja Barwińska, 3, 5 roku, Dębówko Nowe
32. Martyna Mazurek, 6 lat, Warszawa
33. Oskar Walczak, 8 lat, Karolew
34. Kuba Bodzioch, 3 latka, Kielce
35. Adam (4 lata) i Sebastian (7 lat) Mazur, Lewików
36. Filip (2 latka) i Amelka (6 lat) Kamińscy, Żyrardów
37. Marcel Łukaszkiewicz, 2 latka, Piotrków Trybunalski
38. Maja (6 lat), Maksymilian (9 lat) i Maciej (3 lata) Jabłońscy, Włoszakowice
39. Liliana Maćkowiak, 6 lat, Dąbrówka
40. Aleksander Dynerowicz, 2 latka, Sławniów
41. Antoni Słaba, 3 latka, Bogoria
42. Stefcia Chałowska, 6 lat, Warszkowo
43. Mikołaj Skowyra, 4 lata, Łapiguz
44. Julia Rdzanek, 6 lat, Nowe Jankowice
45. Laura Łaganowska, 3 latka, Kraków
46. Stanisław (lat 8) i Aleksandra (lat 7) Sobkiewicz, Brzeziny
47. Nikodem Janaczyk, 3 latka, Szczecin
48. Laura Koza, 4,5 roku, Czapury
49. Joanna Abramowicz, 7 lat, Kolano-Kolonia
50. Melania Maciąg, 2 latka, Siemianowice Śląskie


A kolejny maraton konkursowy już całkiem niedługo, w 7. urodziny TVP ABC!

pozostałe aktualności