foto

Wkrótce mikołajki. Spieszymy z podpowiedzią, jaki upominek kupić dziecku, bo właśnie nakładem wydawnictwa TATA ROBI KSIĄŻKI ukazała się „Sensoryka dla Smyka. 30 rozwijających zabaw sensorycznych”.

„Sensoryka dla smyka” to 30 pomysłów na rozwijające zabawy sensoryczne dla dzieci w każdym wieku, do przygotowania w domu z prostych i bezpiecznych materiałów.
Warto zachęcić pociechę do lepienia, wałkowania, ściskania, wąchania, smakowania, słuchania – do wyruszenia w fascynującą podróż w świat zabaw, w których główną rolę odgrywać będą kolory, kształty, faktury, zapachy, smaki, dźwięki, a przede wszystkim wyobraźnia i kreatywność!

Zabawy opracowała Aleksandra Charęzińska – pedagożka, certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej, która od lat pracuje z dziećmi, a swoją wiedzą dzieli się na blogu www.charezinska.pl.

„Sensoryka dla Smyka” to:
- rozwój zmysłów: zabawy dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju wszystkich siedmiu zmysłów i wzbogacają dziecięcy świat doznań;
- ćwiczenie umiejętności: przepisy i rady pomogą też w rozwoju wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych dziecka;
- zabawy na każdą okazję: rodzice odnajdą pomysły na wspólną zabawę zarówno w domu, jak i na dworze, z maluszkiem lub starszym rodzeństwem;
- bezpieczne materiały: zabawy z wykorzystaniem prostych (a często nawet jadalnych) składników są bezpieczne dla dzieci. Warto przeszukać kuchenne szafki i rozpocząć zabawę od zaraz!

„Czy zabawa może iść w parze ze stymulacją rozwoju dziecka? Te karty udowadniają, że jak najbardziej – odkryj wraz z nimi moc inspiracji i zabierz dziecko w podróż do świata zmysłów!"
Kaja Wolnicka – mama Leona i Mili, psycholożka

„Jestem oczarowana, w końcu wszystkie sensoryczne zabawy w jednym miejscu! Malowanie, ugniatanie, brudzenie się – wszystko to, co dzieci uwielbiają najbardziej."
Magdalena Zujewicz (Fizjoterapeutka z Misją) – terapeutka Integracji Sensorycznej, magister pedagogiki i fizjoterapii.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...