foto

Jak co roku, połowa listopada, to dla organizatorów akcji „Wirtualna Choinka – Prawdziwy Prezent” , czas kiedy rusza kolejna edycja świątecznej kampanii, która otwiera serca i wywołuje uśmiechy na twarzy; sprawia, że słowa empatia, hojność i miłość nabierają jeszcze większego znaczenia. Tegoroczna odsłona akcji jest wyjątkowa – niezwykle cieszy, skłania do podsumowań i ma apetyt na więcej. 10 lat pomocy innym to powód do dumy ale przede wszystkim wdzięczność dla wszystkich, którzy tę inicjatywę wspierają.
W tym roku akcja trwa do 19 listopada do 18 grudnia 2020.

Celem akcji „Wirtualna Choinka – Prawdziwy Prezent” jest pomoc osobom najuboższym z rodzin województwa mazowieckiego. Opiera się na trzech filarach: zbiórce żywności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, zakup prezentów dla dzieci i osób starszych i przekazaniu środków finansowych na zakup opału na okres zimowy.
Podopiecznymi Wirtualnej Choinki są seniorzy, rodziny wielodzietne, dzieci, osoby samotne. W tym roku, czasie naznaczonym pandemią COVID-19, organizatorzy pomocną dłoń chcą wyciągnąć również do dzieci i młodzieży, przekazując im sprzęt komputerowy przydatny w zdalnej nauce i seniorom (grupie szczególnie dotkniętej skutkami pandemii), niosąc im pomoc i wsparcie.

„W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale o poczucie godności” – mówi Artur Kołaczek – pomysłodawca akcji. „Nie możemy i nie chcemy być obojętni na to, w jakich warunkach żyją rodziny blisko nas. Nie chodzi o wielkie i drogie rzeczy. Dzieci proszą o zabawki, których nie mają, a na co dzień widzą je u swoich rówieśników. Rodziny proszą o ubrania, buty, słodycze, czasem o tak zwyczajne rzeczy jak przybory szkolne i sprzęty gospodarstwa domowego takie jak pralka czy lodówka…” – dodaje.

W jaki sposób można pomóc?
Wystarczy wejść na stronę www.wirtualnachoinka.pl i wybrać spośród konkretnych potrzeb zgłaszanych przez rodziny, dzieci i osoby starsze – sami decydujemy czy obdarowujemy rodzinę wielodzietną, czy dziecko – jakiej płci i w jakim wieku. Czytamy krótki list do Mikołaja i dzięki temu wiemy o konkretnych marzeniach. Prezenty opisane imieniem i numerem porządkowym trzeba dostarczyć osobiście do punktu zbiórki lub wysłać pocztą na wskazane na stronie adresy. Można też dokonać wpłaty na wskazany numer konta bankowego.
Listę osób, do których jest kierowana pomoc, przekazują wolontariusze, doskonale znający adresatów akcji, ich sytuację materialną i potrzeby.

„Wirtualna Choinka – Prawdziwy Prezent” to inicjatywa kilku osób zrzeszonych w Ruchu Światło – Życie, wspieranych przez wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas. Cel akcji najlepiej oddają słowa piosenki zespołu Arka Noego – „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom rozdaje”.
Akcji nie byłoby gdyby nie ludzie dobrej woli, dzięki którym co roku pomoc otrzymuje blisko 3 tysiące osób (poprzez zakup ponad 1000 prezentów, sprzętu AGD oraz 100 ton opału).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...