foto

Adwent i święta Bożego Narodzenia – to główne tematy grudniowego numeru nowego miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, który będzie dostępny dla młodych czytelników od 29 listopada.

Na 52 stronach czasopisma dzieci przeczytają m.in. o mikołajowym zawrocie głowy, poznają historię Bożego Narodzenia i nauczą się angielskich słówek na ten wyjątkowy czas w roku.

W „Stasiu” znajduje się także gotowy scenariusz na jasełka, a prawdziwym hitem grudniowego numeru jest świąteczna szopka z kartonu, którą każde dziecko może samo wyciąć.

Z pomocą „Stasia” młodzi czytelnicy własnoręcznie wykonają kartkę świąteczną, rozwiążą krzyżówkę-choinkę i dowiedzą, kto wgrał nagrody w konkursie z nr 1.

W miesięczniku nie brakuje świątecznych zagadek, kalendarza adwentowego, kolorowanek, przepisu s. Anastazji na pierniczki, a także pięknego opowiadania p. Ewy Stadtmuller, tym razem na temat rorat.

Jakie zwyczaje obowiązywały na święta Bożego Narodzenia w dawnej Polsce, jak powinien przebiegać wigilijny wieczór, jak zrobić aromatyczną pomarańczę – odpowiedzi znajdują się w grudniowym „Stasiu”.

Wydawnictwo św. Stanisława i TVP ABC zachęcają dzieci do lektury!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...