foto

„O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem” to najnowsza pozycja cenionego i lubianego wśród małych czytelników wydawnictwa PRYZMAT.W Zabawkowie, na dalekiej północy, właśnie trwają świąteczne przygotowania. To tutaj mieszkają najpiękniejsze lalki, najdzielniejsze roboty i najukochańsze pluszowe zwierzaki. Za niedługo ma się pojawić Święty Mikołaj aby wybrać zabawki spośród mieszkańców miasteczka. Szczęśliwcy zostaną gwiazdkowymi prezentami i trafią do dzieci na całym świecie.
Dla zabawek jest to czas radości i podekscytowania, ale jest jeden wyjątek…
To piesek Maniek, który bardzo boi się zostać dziecięcym prezentem i nie chce opuścić Zabawkowa.
Co zrobi ten niesforny piesek? Jak zareaguje Święty Mikołaj? I najważniejsze – czy wszystko skończy się dobrze?
Tego dowiedzą się te dzieci, które wysłuchają tej ciepłej i humorystycznej opowieści lub same ją przeczytają.

Książka „O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem” nie tylko umili długie zimowe wieczory, ale również poruszy temat wzajemnego szacunku i zwracania uwagi na uczucia innych.
Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się, co myślą ich ukochane zabawki, i co więcej, że każdą rzecz trzeba szanować i nią dbać.

Książka rozwija empatię, a jednocześnie kusi przepięknymi rysunkami uznanego ilustratora Marcina Południaka i lekkim piórem Anny Prudel, autorki serii kartonowych książeczek dla najmłodszych dzieci „Bajeczki z morałem” również wydanej przez PRYZMAT.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...