foto

HarperCollins Polska właśnie wydało kolejną książkę w serii BASIA – „Basia i chorowanie”. Jedna z najbardziej znanych książkowych pięciolatek powraca i znowu ma wiele pytań, na które niełatwo jest znaleźć odpowiedzi. Tym razem perypetie rezolutnej dziewczynki i jej rodziny dotyczą wirusa, który zawładnął życiem całej rodziny.

Od lat przygody uroczej Basi śledzą kolejne roczniki przedszkolaków.
dziwnego – wymyślona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak bohaterka cieszy się niesłabnącym powodzeniem, bo przeżywa rozterki bliskie wszystkim jej rówieśnikom.

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.

Obecne warunki związane z pandemią, z jakimi przyszło mierzyć się wielu dzieciom i ich rodzicom, nie nastrajają pozytywnie. Dotyka nas niepokój i często strach. Najmłodsi, zresztą jak każdy dorosły, nie lubią i boją się tego, z czym nie mieli wcześniej do czynienia.
„Basia i chorowanie” to wdzięczna opowieść, która pozwala oswoić groźnie brzmiącego wirusa, który sieje grozę w domu Basi, gdy wszyscy członkowie rodziny nagle chorują. Historia przybliża okoliczności z jakimi musi się zmierzyć bohaterka, pokazując tym samym, że nawet konieczność niespodziewanej wizyty w szpitalu staje się sytuacją, na który można się przygotować.

Każda książka z serii o Basi porusza inny, ważny temat, edukuje, podsuwa rozwiązania. Wszystkie łączą natomiast te rzeczy, za które pokochali je mali czytelnicy i ich rodzice. Pokazują prawdziwe emocje małych ludzi. Opowiadają o życiu całej rodziny, wiarygodnie opisując, między innymi, skomplikowane relacje między rodzeństwem – Basia ma starszego i młodszego brata. „Basiowy” świat nie jest światem lukrowanym. Dzieci miewają swoje konflikty. Rodzice czasem nie mają czasu, są zmęczeni, zdarza się też, że tracą cierpliwość. Ale na stronach książek autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak jest, przede wszystkim, mnóstwo miłości.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...