foto

Jak uczyć angielskiego już od najmłodszych lat? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców. Mamy propozycję – nową serię kartonowych książeczek dla najmłodszych wydawnictwa WIDNOKRĄG „Franek, Frania & Felix”.
Właśnie ukazały się pierwsze dwie części „Zwierzęta domowe” i „Ciało”.

„Franek, Frania & Felix” to seria kartonówek dla najmłodszych do intuicyjnej nauki języka angielskiego. Została skonstruowana w taki sposób, by otwierała na kontakt z językiem obcym oraz – a może przede wszystkim – dawała przyjemność obcowania z książką i była pod każdym względem bardzo dobrą literaturą. To idealna propozycja na początek przygody z książką i językiem.

Do książek dodatkowo jest dołączone nagranie wykonane przez profesjonalnego lektora, dostępne za pomocą kodu QR.

Premiera pierwszych dwóch tytułów: „Ciało” i „Zwierzęta domowe” miała miejsce we wrześniu.

Zabawne ilustracje, zagadki i łatwe do zapamiętania zwroty zaproponowane w książkach sprawiają, że nauka angielskiej składni, melodii języka i przydatnych zwrotów jest lekka i przyjemna. Dodatkowo każda ilustracja skrywa niespodziankę. Frankowi i Frani towarzyszy kot Felix, który bardzo lubi się chować. Czy dzieciom uda się go znaleźć? Słuchając rodziców lub lektora, dzieci intuicyjnie poznają zasady angielskiej składni i wiele przydatnych zwrotów.

Koncept serii został stworzony przez wspaniałe trio autorek: Monikę Ufel – właścicielkę szkoły językowej i specjalistkę od edukacji lingwistycznej najmłodszych dzieci, Dorotę Lipińską – ekspertkę literatury dziecięcej, autorkę wielu książek dla dzieci i animatorkę a także Joannę Bartosik – wielokrotnie nagradzaną, ulubioną ilustratorkę wielu małych czytelników i ich rodziców.

W planach wydawniczych jest w sumie 10 tytułów: „Ciało”, „Zwierzęta domowe”, „Rodzina”, „Dzikie zwierzęta”, „Warzywa”, „Zabawa”, „Zmysły”, „Pojazdy”, „Plac zabaw” i „Magiczne słowa”.

Książki są przeznaczone dla dwóch grup wiekowych, dzięki temu żyją dwukrotnie, a dziecko może z ukochaną książką pozostać na dłużej.
„Kartonowe strony, poręczny format, piękne ilustracje oraz bardzo pomysłowy i świadomie skonstruowany tekst oparty na prostych powtarzalnych strukturach zdaniowych czynią z serii idealną pozycję dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia” – opowiada Dorota Lipińska, ekspertka w dziedzinie literatury dziecięcej i młodzieżowej przez kilka lat związana z Polską Sekcją Ibby.

Drugie życie książki otrzymują, gdy dziecko skończy 2-3 lata. „Są wtedy niebywale chłonne, zachłannie poznają świat, a ich motywacja i struktury poznawcze są niezwykle aktywne! Wciąż uczą się także języka rodzimego, znaczenia wyrazów, zasad gramatycznych, dźwięku i melodii. To idealne warunki, aby zupełnie naturalnie zainspirować je także językiem obcym i zacząć kształtować ich językową intuicję. To doskonały moment na rozpoczęcie osłuchiwania się z dźwiękami nowego języka i strukturą angielskich zdań a także ćwiczenie wnioskowania znaczenia z kontekstu” – wyjaśnia Monika Ufel, właścicielka szkoły językowej, metodyczka i ekspertka w rozwijaniu naturalnego potencjału u dzieci i dorosłych. I dodaje, że „seria „Franek, Frania & Felix” jest idealnym narzędziem do nauki poprzez zabawę.

Każda książka zawiera także pomysłowe i łatwe do wykonania zadanie aktywnościowe dla dziecka i wskazówki dotyczące nauki języka obcego dla opiekunów.

W książce „Franek, Frania & Felix. Ciało” ćwiczymy zadawanie prostego pytania: „Gdzie jest…?” i udzielanie na nie odpowiedzi. Książka wprowadza słowa opisujące poszczególne części ciała, a więc to, co dziecku najbliższe. Pretekstem do wprowadzania nowych pojęć jest kąpiel, do której przygotowuje się rodzeństwo, Franek i Frania. A co robi Felix? Czy kot również lubi kąpiele? O tym można się przekonać, zaglądając do książki.

To jest Franek. To jest Frania.
This is Frank. This is Franny.
Franku, gdzie jest twój brzuszek?
Frank, where is your tummy?
Tutaj!
Here!
Franiu, gdzie jest twoja pupa?
Franny, where is your bottom?
Tutaj!
Here!

W książce „Franek, Frania & Felix. Zwierzęta domowe” jest wprowadzona umiejętność wskazywania i oraz nazywania zwierząt domowych, które – jak powszechnie wiadomo – wzbudzają interesujące, jak różnie brzmią one w różnych językach!

Zobacz, to pies!
Look, it’s a dog!
Pies robi HAU HAU!!!
The dog goes WOOF WOOF!!!

Zobacz, to mysz!
Look, it’s a mouse!
Mysz robi PI PI PI!!!
The mouse goes SQUEAK SQUEAK!!!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...