foto

14 października ma premierę pierwszy tom z nowej serii ZIELONEJ SOWY „Dobre Miastko”. Ta część nosi smakowity tytuł „Najlepsze ciasto na świecie”. Najlepszą rekomendacją tej nowości jest nazwisko autorki – Justyna Bednarek.

W Dobrym Miastku za każdymi drzwiami kryje się czyjaś historia. Wystarczy, że się zapuka…

Sięgając po pierwszy tom nowej serii „Dobre Miastko” młodzi czytelnicy poznają mieszkańców tego miasteczka.
Rodzina Wiśniewskich właśnie się tam przeprowadziła. Mama kocha norweskie swetry, a tata Wiśniewski będzie pracował w bibiliotece. Magda i Krzysio to ich dzieci. Wiśniewscy mają też psa Berlioza (był kiedyś taki kompozytor, całkiem znany) i królika Godzillę.

W Dobrym Miastku jest jeszcze wielu innych mieszkańców.
W każdym kolejnym tomie serii poznamy ich bliżej.

W pierwszej części – „Najlepsze ciasto na świecie” bohaterem jest pan Alfred Pączek, który prowadzi piekarnię i piecze pyszne bułeczki, a burmistrz ogłasza konkurs na NAJLEPSZE CIASTO NA ŚWIECIE.

Ilu mieszkańców weźmie w nim udział? Czy można się domyśleć, kto wygra lot balonem, który jest główną nagrodą w tym wyjątkowym konkursie?

Justyna Bednarek z wyjątkową lekkością i humorem wprowadza dzieci w świat Dobrego Miastka. Historia wciąga, bawi, a przy okazji można odkryć, że by poznać ludzi, potrzeba trochę czasu i nie powinno się zbyt szybko wyrabiać sobie zdania na temat innych. Poznanie innych wymaga czasu, tak samo jak czasu wymaga dobre ciasto drożdżowe…

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...