foto

Albert Einstein powiedział: „Wszyscy jesteśmy geniuszami”. I to właśnie zdanie przyświecało autorom książki, która pod tym samym tytułem ukazała się 5 października nakładem wydawnictwa AKAPIT PRESS.

Co roku od ponad stu lat grupa wybitnych ekspertów przyznaje nagrody osobom, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju ludzkości. To wyróżnienie jest nazywane Nagrodą Nobla.
Książka „Wszyscy jesteśmy geniuszami” pozwoli dzieciom poznać historie najznakomitszych osobliwości – 32 osób, które za swoje działania otrzymały właśnie Nagrodę Nobla. Co interesujące, z życiorysów możemy się dowiedzieć, jak zaczęło się zamiłowanie do nauki i odkrywania, i jak dziecięca ciekawość przekształciła się w profesjonalny warsztat badacza.

W obecnym, niewątpliwie trudnym czasie, lektura zachęca do optymizmu, szukania swojego miejsca w świecie i pójścia za marzeniami. To książka nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto szuka inspiracji – szczególnie do wiary, że budowanie lepszego świata i spełnianie marzeń jest w zasięgu każdego.

„Wszyscy jesteśmy geniuszami” opowiada historie z życia laureatów nagrody z różnych dziedzin, takich jak literatura, chemia, fizyka i inne. Dzięki książce można poznać odpowiedzi na intrygujące, a zarazem interesujące pytania, takie jak: czym zajmowała się mała Maria Skłodowska-Curie? Dlaczego Nelson Mandela mieszkał w pałacu? O co walczyła Wisława Szymborska? I jakiego odkrycia na froncie dokonał Robert Koch?

Efektu dopełnia piękne wydanie książki i wspaniałe ilustracje, które obrazują laureatów z czasu, kiedy byli dziećmi i czasu, gdy otrzymali nagrodę, podkreślając ich atrybuty.
Idealnie nadaje się na prezent dla Waszych pociech!

„Wszyscy jesteśmy geniuszami” to pozycja dla każdego, kto ma marzenia i pragnie tworzyć lepszy świat. Zachęca do samodzielnego myślenia, bycia wiernym swoim przekonaniom, odkrywania świata i wiary… w swój geniusz.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...