foto

Dzieci lubią bajki, a jeszcze bardziej – niespodzianki! A co, gdyby tak połączyć jedno z drugim i zaszyć w bajkach niespodzianki? Wówczas powstają opowiastki takie te, które ukazały się nakładem wydawnictwa W DRODZE - „Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach”: zabawne, prawdziwe, ważne i potrzebne każdemu dziecku, a przy tym pięknie ilustrowane przez Marię Malcher.

Bohaterami „Niespodziankowych bajek” są nie tylko ludzie, ale – jak to u ojca Wojciecha Prusa OP – także zwierzęta, które radują się i smucą, dziwią się i znajdują odpowiedzi na ważne pytania. Przeżywają bliskie dzieciom codzienne sytuacje.

Bajki Wojciecha Prusa OP i Małgorzaty Swędrowskiej mogą być inspiracją do wspólnej rodzinnej rozmowy o tym, co w życiu jest ważne i najważniejsze, co trudne i potrzebne, a co niezbędne, by być dobrym człowiekiem. Dzięki nim dziecko nauczy się nazywania wartości i emocji oraz opisywania życia w jego pełnym wymiarze: fizycznym, psychicznym i duchowym.

Każde z 19 opowiadań kończy się zaproszeniem do modlitwy. Znajdziemy wśród nich m.in. historię Miriam, która rozumiała mowę zwierząt, Grubodzioba, który odkrył skarb, a także Szpaka, który choć groźnie wyglądał, miał bardzo dobre serce.
Poznamy kolejne przygody Elka o złamanym skrzydełku i nauce języków, a także Piotrusia, który wymyślił swoją własną modlitwę.
Wspólnie z dziećmi szukamy odpowiedzi na pytania: Czy może niespodzianki są bliżej niż nam się wydaje? Czy jest coś, co ma siłę skruszyć twarde serce? Co może być początkiem przyjaźni? Dlaczego warto trenować? Dlaczego czasem tak trudno powiedzieć „przepraszam”?

Książka „Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach” już zyskała pozytywne recenzje.
Prezentowane bajki tworzą link między światem ducha i ciała, między wiarą, a refleksyjnym podejściem do codzienności. W integralny sposób podchodzą do człowieka, którego powołaniem jest żyć, kochać i być szczęśliwym – Anna Wieradzka-Pilarczyk, dr teologii, psycholożka, mama.

Te nietuzinkowe opowiastki, płynące prosto z serca, sprawiają, że zaczynamy: spoglądać na siebie z miłością, słuchać siebie nawzajem z  cierpliwością, dzielić się z największą troską niespodziankowymi darami – Joanna Staniś-Rzepka, żona, mama Marysi i Jasia, katechetka, doradca katechetyczny, prezes stowarzyszenia Wuchta Wiary.

Niespodziankowe bajki to opowieści pełne uśmiechu i mądrości dla małych i dużych. Uczą wrażliwości i miłości. Przenoszą nas w świat, gdzie panuje przyjaźń miedzy ludźmi, zwierzętami i Stwórcą – Hanna Sołtysiak, teolog i pedagog, doradca metodyczny nauczycieli religii, autorka książek „Oto wielka tajemnica” i „Tajemnica spowiedzi”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...