foto

„Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy i ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów, siusiania do nocnika czy wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. A w czym pomoże najnowszy tomik, który trafił do księgarni 30 września?

„Jadzia Pętelka zostaje z nianią”, bo taki tytuł ma wrześniowa premiera, to opowieść o tym, jak dziewczynka po raz pierwszy zostaje w domu z opiekunką.
Rodzice dziewczynki wybierają się na przedszkolny występ Stasia, starszego brata Jadzi.
A Jadzia? Na Jadzię czekają inne atrakcje! Dziewczynka zostaje pod opieką niani, która ma mnóstwo pomysłów na zabawy – wie, jak robić zabawne minki, skakać jak żabka czy chodzić jak pająk! Początkowo onieśmielona nową sytuacją Jadzia, chowa się za spódniczką mamy. Ale wystarczy kilka chwil w towarzystwie sympatycznej i bardzo kreatywnej opiekunki, aby dziewczynka już się nie bała zostać w domu bez rodziców. Przecież czeka ją mnóstwo świetnej zabawy w najlepszym towarzystwie! Nim się obejrzy, rodzice znów będą w domu.

Ta część serii o Jadzi Pętelce pomoże wszystkim maluchom oswoić się z nową i trudną sytuacją, jaką jest chwilowa rozłąka z rodzicami. Każde dziecko przechodzi przez ten etap. Historia Jadzi łagodnie wprowadza i zapoznaje z taką sytuacją. Ale to nie tylko książka dla dzieci, które pozostają pod opieką niani! To również pomysły na różne zabawy z dzieckiem, które mogą uatrakcyjnić wspólne spędzanie czasu.


Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym i czytelnym, zabawnym ilustracjom, lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...