foto

Rozwijanie wyobraźni, a także umiejętności twórczego i logicznego myślenia u dzieci to zadanie, przed którym stoją wszyscy rodzice. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście poprzez zabawę i pozytywne skojarzenia. Zdaniem eksperta, najnowszy książkoalbum rysunkowy Neli Małej Reporterki „Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania” pomaga nie tylko pobudzić dziecięcą kreatywność, ale również zwiększa zasób wiedzy i uczy empatii. Książka już jest dostępna w sprzedaży on-line.

Album „Misja ratunkowa w buszu. Australia” to połączenie edukacyjnej książki i bloku rysunkowego z naklejkami do tworzenia przez dziecko własnych ratunkowych przygód zwierząt, prowadzenia kliniki weterynaryjnej i szpitala dla pacjentów z buszu, czerwonej pustyni i lasów eukaliptusowych.

Książka została stworzona w oparciu o przygody Neli Małej Reporterki, która uczestniczyła w misji ratunkowej torbaczy na terenach spalonego buszu w Australii.
Przygody opisane w książce „Nela na Wyspie Kangura „stały się inspiracją do stworzenia albumu do kolorowania i wycinania ze specjalnymi naklejkami, aby dzieci jeszcze bardziej mogły przenieść się do świata przygód.

Dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek o australijskich torbaczach, takich jak: kangury, koale, palcowniki, wolatuchy wielkie, wielkouchy czy leworki, i będą mogły tę wiedzę zastosować w praktyce, opiekując nimi w swoim schronisku.

Według ekspertki – neurologopedy, terapeuty integracji sensorycznej oraz oligofrenopedagoga – Elżbiety Konopackiej, książka pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny u najmłodszych.
„Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Pozwala poznać wiele gatunków flory i fauny, miejsca ich występowania, a także uczy udzielania zwierzętom pierwszej pomocy. Ogromnym walorem tego albumu jest możliwość rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także pobudzania empatii w stosunku do potrzebujących zwierząt” – wyjaśnia ekspertka.


Album zwiększa zasób wiedzy i wzbogaca ją różnorodnymi treściami, a tym samym tworzy szansę ujawnienia się nowych zainteresowań.
Kolorowanie, tworzenie przez dzieci własnych przygód, szpitali dla zwierząt i misji ratunkowych na podstawie szablonów i naklejek Neli usprawnia procesy myślowe.
„Czytelnik znajdzie w tej książce kolorowanki, wycinanki oraz naklejki do odklejania oraz do samodzielnego wycinania. Tworzenie historyjek i przygód zwierząt będzie pozytywnie wpływać na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego i wnioskowanie, a to są niezwykle cenne umiejętności, potrzebne w procesie edukacyjnym” – kontynuuje Elżbieta Konopacka.

Kreatywna zabawa z albumem „Misja ratunkowa w buszu. Australia” stanowi również rozrywkę, w której na każdym etapie mogą uczestniczyć rodzice. Razem mogą pobudzać zmysły, ćwiczyć umiejętność logicznego, jak również twórczego myślenia, ale przede wszystkim się bawić.
„Pozycja ta zabiera dzieci w niezwykły świat zwierząt. Wspólne spędzanie czasu z tą książką to także doskonała okazja, aby rozwijać słownictwo dziecka, uczyć, jak formułować prawidłowe wypowiedzi, a także ćwiczyć niezwykle ważną dla dzieci koordynację wzrokowo-ruchową oraz planowanie motoryczne” – podsumowuje opinię Elżbieta Konopacka.
Zatem, ruszajcie na misję!Książka powstała w oparciu o myśl przewodnią wydawcy książek Neli – wydawnictwa WILLSON MEDIA – „Spełniamy marzenia dzieci”.

Album "Misja ratunkowa w buszu. Australia – naklejki + szablony przygód do kolorowania" jest dostępny on-line na www.SklepFilmowy.pl i w wybranych księgarniach na terenie kraju.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...