foto

„Zosia i jej zoo” to seria dla wszystkich dzieci, które kochają zwierzęta. 30 września do księgarni trafił kolejny jej tom – „Przyjacielska lama”.

Tym razem w zoo , jak zapowiada tytuł najnowszej książki w serii „Przyjacielska lama”, pojawia się mała lama…
Nadeszła zima, a płatki śniegu okryły cały azyl, w którym mieszkała Zosia wraz ze swoją mamą Leną, pracującą tam jako lekarka weterynarii.
Zosia również chce pójść w jej ślady, dlatego jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie nowych mieszkańców azylu. Wraz ze swoim dziadkiem Horacym pomaga zwierzętom w potrzebie. Dziewczynka ma również jeden sekret… rozumie mowę zwierząt!

W zimowe popołudnie do zoo dołączyła lama – niezwykłe zwierzę o puszystej złotobrązowej sierści i wielkich ciemnych oczach. Lamy to bardzo towarzyskie stworzenia, które rolnicy często wykorzystują do opieki nad innymi zwierzętami, takimi jak owce czy kozy.
Dziadek Horacy przygarnął tę małą lamę, bo samotnie błąkała się po polach. Teraz będzie bezpieczna w Azylu Zoologicznym, ale czy szczęśliwa?
Lamy to zwierzęta stadne i uwielbiają towarzystwo.
Czy Zosi uda się sprawić, że nowy gość azylu nie będzie się czuł osamotniony?

Książki ZIELONEJ SOWY z serii „Zosia i jej zoo” to przede wszystkim historie uczące empatii, szacunku do zwierząt i pomagania innym.
To również bardzo dobre książki do pierwszego samodzielnego czytania, w czym na pewno pomoże duża czcionka, prosty język i wciągająca historia!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...