foto

Emocje… każdy z nas je odczuwa. Strach, radość, złość, smutek – towarzyszą nam przez całe życie. Czas się im bliżej przyjrzeć i zrozumieć! „Książki o emocjach” ZIELONEJ SOWY to seria uroczych wydawnictw dla najmłodszych dzieci, w wieku od roku do 3 lat, które pozwolą im lepiej zrozumieć, co właśnie odczuwają!


30 września premierę mają dwa tytuły: „Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki” – książka o strachu i „Kot Gustaw nie może spać” – o złości.

„Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki”
Dziecko, które będzie słuchało tego opowiadania, pozna chomika Zenka, który jest bardzo strachliwym zwierzątkiem i najbardziej na święcie boi się przekroczyć próg swojego domku. Wyjście z klatki do pokoju Małgosi wydaje się wręcz niemożliwym zadaniem. Przecież czyha tam na niego tyle niebezpieczeństw – kot Gustaw, pies Henio i rybka Klara, a nawet… burza za oknem!
Aby pokonać strach, wystarczy ktoś zaufany obok nas.
Czy Zenkowi z pomocą Małgosi uda się zrobić ten pierwszy krok?„Kot Gustaw nie może spać” to książka o złości.
Na najmłodszych czeka historia kota Gustawa, który ciągle się złości. Ale złość nie bierze się znikąd. Gustaw jest bardzo senny i szuka spokojnego miejsca na drzemkę.
Jednak na około tyle się dzieje, że nie może znaleźć cichego kąta. Mops Henio gra w piłkę, chomik Zenek biega na kołowrotku, tata odkurza, a zza okna słychać odgłosy z placu budowy.
Czy Gucio pomimo niedogodności będzie w stanie opanować emocje i znaleźć spokój?


„KSIĄŻKI o EMOCJACH” to seria dla najmłodszych dzieci, która pozwoli lepiej zrozumieć skomplikowany świat emocji!
Czytanie dziecku przez rodziców tych prostych historyjek jest idealnym pretekstem do rozmowy o tym, jak czuje się maluch, gdy jest wesoły, smutny, zdenerwowany albo gdy się boi.
Czytając książkę dowiemy się, jakie sytuacje wywołują te uczucia i jak sobie z nimi poradzić.

Każda z książek w serii jest poświęcona innej emocji i tak poznajemy – strach, radość, złość, smutek.
Dziecko oswaja emocje poprzez opowieść ze zwierzęcym bohaterem w roli głównej. I tak maluchy poznają historię rozzłoszczonego kota Gustawa (złość), przestraszonego chomika Zenka (strach), przygnębioną rybkę Klarę (smutek) czy szczęśliwego mopsa Henia (radość).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...