foto

„Odwagi, zajączku” – wzruszający i zabawny debiut Nicoli Kinnear o przezwyciężaniu lęku przed nieznanym podbił serca dzieci i rodziców. Teraz w AMBERKU, jednocześnie z premierą w Wielkiej Brytanii, kolejna książka tej autorki – „Ciii… Cichutko!”

Sięgając po książkę „„Ciii… Cichutko!” , dzieci wrócą do tego samego, cudownie kolorowego lasu, pełnego uroczych, wyrazistych mieszkańców.

Czytelnicy poznają Lisiczkę. Jest cichutka, a inni są hałaśliwi. Jest smutna, bo zna wiele bajek, i ma dużo do opowiadania. Niestety nikt jej nie słucha, ani nie słyszy. Ani jej, ani zbliżającego się Niedźwiedzia…
Czy uda jej się zdobyć na odwagę, by ostrzec i ochronić przyjaciół?
A może nawet pomoże Niedźwiedziowi?

Wiele dzieci uwielbia głośne zabawy. Inne wydają się zbyt spokojne, bo bardziej żyją w świecie bajek i opowieści niż rówieśników, a przez to bywają samotne.
Jak pomóc jednym i drugim?
Pięknie i subtelnie ukazuje to Nicola Kinnear, która ilustracją i słowem potrafi zabawnie i czule oddać uczucia i emocje. Przekonuje, że żeby usłyszeć, zobaczyć i przeżyć więcej, trzeba zachowywać się ciszej i spokojniej. Ale jednocześnie pokazuje, jak ośmielić się wyjść z cienia i przemówić wielkim głosem.

Podziwiajmy, jak siła przyjaźni daje pewność siebie i odwagę.
I jak dzieciom są potrzebne książki.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...