foto

Wydawnictwo ZIELONA SOWA przygotowało fantastyczną, rozwijającą grę edukacyjną „LITEROŁAKI”, która jest rekomendowana dla dzieci rozpoczynających szkolną edukację, ale spodoba się też starszym miłośnikom planszówek.

Uuu! Łaknące liter wypełzły na ulice i szukają swojego ulubionego pożywienia – smakowitych samogłosek i tłuściutkich spółgłosek.
Dzieci biorące udział w zabawie muszą obudzić w sobie LITEROŁAKA i zdobyć jak najwięcej literek, żeby zaspokoić swój głód!

Miasto na W? Zwierzę z E w środku? A może rzecz, która kończy się na T?
Trzeba wykazać się refleksem i bystrością umysłu i podać odpowiedź szybciej niż rywale!

Jeśli ktoś uważa, że to za proste, nie ma problemu!
Gra „Literołaki” zawiera również wariant zaawansowany dla starszych graczy, w którym liczba kluczowych liter zwiększa się do 5!
Czy zdąży się wymyślić słowo, które pasuje do kategorii „roślina” i ma w sobie K, Ł, C, N i O*, zanim zrobią to inne LITEROŁAKI? (podpowiemy, że ta roślina to np. słonecznik)

Dzieci wcielają się w tytułowe literołaki, które są bardzo głodne i mają ogromny apetyt na literki i zbudowane z nich wyrazy.
Rozgrywka polega na losowaniu kart kategorii, warunków i żetonów z literami, a następnie na znalezieniu pasującego do nich słowa.
W pudełku znajdują się warianty – zaawansowany i solo, a także minigra „Literołakowe łowy”.

TVP ABC gorąco poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...