foto

Seria „Wielcy ludzie” wydawnictwa DWUKROPEK to cykl książek opowiadających o wybitnych postaciach, których nazwiska zapisały się w dziejach świata.
Po „Wielkich naukowcach”, „Wielkich odkrywcach” i „Wielkich wynalazcach” nadszedł czas na 4. tom serii, który właśnie się ukazał pt. „Wielcy muzycy”.

„Wielcy muzycy” to bogato ilustrowany album dla młodych czytelników w wieku 9-12 lat, ale nie tylko. Również dorośli będą usatysfakcjonowani, sięgając po to dzieło.
W pięknie wydanej księdze (używamy tego określenia ze względu na duży format publikacji i dużą liczbę stron) znalazło się 32 artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Notatki o przebiegu kariery i dorobku bohaterów zostały okraszone anegdotami i ciekawostkami z życia zawodowego i prywatnego artystów. Dowiemy się m.in. skąd wzięła się nazwa ABBA, co lubił jadać Elvis Presley, ile par okularów ma Elton John itp.

Ta książka zawdzięcza urodę przede wszystkim ilustracjom Macieja Szymanowicza, który wszystkich, wielkich ludzi muzyki sportretował z właściwym sobie poczuciem humoru i przekorą.

Książka „Wielcy muzycy” jest idealna na prezent na wiele okazji, bez względu na wiek obdarowanego.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...