foto

Wydawnictwo TABULA RASA przygotowało kolejną wielce pożyteczną książeczkę, która pomoże dzieciom w pokonywaniu ortograficznych pułapek. Tym razem wierszyki Tomasza Elbanowskiego uczą pisowni wyrazów z Ż.

„Ortografia w wierszykach. Ż” to druga, po strofach z Ó”, część serii ortograficznych rymowanek.
Tym razem w 33 wierszykach zostały zebrane wszystkie podstawowe wyrazy z ż niewymiennym i najpopularniejsze słowa z ż wymiennym.
W sumie w publikacji znalazło się 350 wyrazów z ż. Dodatkowo w książeczce są prosto i komunikatywnie spisane „Zasady pisowni wyrazów z ż" i pięknie ilustrowany „Słownik wyrazów z ż”.

Uwaga! Książka nie zawiera żadnego słowa z „rz”, dlatego mali czytelnicy mogą być pewni, że zapamiętane z wierszyków słowa pisze się przez ż.

Piękne akwarele Małgorzaty Flis są doskonałą ilustracją do rymowanek.
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów na etapie kształcenia klas IV-VIII, przyda się w każdej polskiej szkole, także do pracy z uczniami z dysfunkcjami tj. dysortografia oraz w poradniach logopedycznych.

Seria „Wierszyki do nauki”, w której ukazała się „Ortografia Ż i Ó” a wcześniej „Tabliczka mnożenia” i „Królowie Polski”, zdobywa sobie coraz większą rzeszę sympatyków.
Książeczki pomagają w nauce już 25 tysiącom dzieci.
Serii od początku patronuje TVP ABC.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...