foto

TVP ABC objęła patronatem wszystkie książki Katy Hudson. Już pierwsza z serii –„Za dużo marchewek” zdobyła w ciągu ostatnich dwóch lat kilkadziesiąt tysięcy serc polskich dzieci i rodziców, doczekała się kilku wydań. Właśnie ukazał się kolejny tom bestsellerowego cyklu pt. „Za doskonały tort urodzinowy”.O czym opowiada „Za doskonały tort urodzinowy” ?
Bóbr jest bardzo pracowity, rozsądny, a do tego jest uosobieniem perfekcjonizmu. Wszystko robi starannie, uważnie i rozważnie.
Zbliżają się jego urodziny i ma doskonały przepis na doskonały tort urodzinowy. Przyjaciele chcą mu pomóc i podzielić się radością wspólnego przygotowywania święta. Bóbr nie jest tym pomysłem zachwycony. A będzie jeszcze mniej zachwycony, kiedy zabiorą się do pracy…
Oj, wiele się będzie działo! I wszystko na nic…
Zmartwiony, postanawia SAM przygotować dzieło doskonałe...
Bóbr przekona się, że nawet mniej doskonałe dzieło, ale stworzone razem z przyjaciółmi w czasie świetnej zabawy, jest lepsze od dzieła doskonałego stworzonego samemu.
Jakże rzadko tak trudny temat dążenia do perfekcji bywa pokazany w sposób tak łagodny, mądry i zabawny.

Skąd tak wielka popularność książek Katy Hudson?
Bo Królik – bohater marchewkowej serii i jego przyjaciele to przesympatyczne, oryginalne, pełne wdzięku, a przede wszystkim prawdziwe postacie, które mają też swoje słabości do przezwyciężania. Bo kipiąca przygodami akcja rozśmiesza i wzrusza do łez. Bo kolorowy, radosny świat, który Katy Hudson wykreowała przepięknymi ilustracjami, jest niepowtarzalny.
Najważniejsze jednak jest przesłanie o najwyższej wartości przyjaźni, która pomaga w najtrudniejszych momentach, o umiejętności dzielenia się, współdziałania, wspólnej zabawy i wzajemnej pomocy. Po Króliku, który gromadził marchewki (Za dużo marchewek), Żółwiu, który chciał przespać zimę (Za dużo zimowych zabaw), Wiewiórce , która sama chciała wygrać wyścig (Wyścig po Złotego Żołędzia), teraz nadeszła kolej na Bobra i jego tort.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...