foto

We wrześniu premierę mają kolejne sztywnostronicowe tomy w podserii dla młodszych fanów Basi. Do księgarni trafiły dwie pozycje – „Basia, Franek i jedzenie” i „Basia, Franek i zasypianie”. Książeczki ukazały się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska.

dzieckiem od najmłodszych lat.
Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, dziewczynka czasem złości się na braciszka, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.
Franek jest mały i nie wszystko jeszcze umie. Na szczęście ma starszą siostrę – Basię. To ona pokazuje mu świat.
Razem poznają zwierzęta, kolory, liczby, pojazdy. Razem przeżywają złe i dobre humory, przygody z ubieraniem, czy nauką siusiania nie do pieluchy. Wspólnie uczą się i bawią. Bo nie ma to jak starsza siostra! Super jest być młodszym bratem i razem poznawać świat!

W nowych książkach „Basia, Franek i jedzenie” i „Basia, Franek i zasypianie” dziewczynka pomaga bratu w jedzeniu i zasypianiu.

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka przedszkolaków. Przygody rezolutnej dziewczynki i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Opowiadania swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.
Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, wesoło zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. To pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.
Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo.

Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi.
Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...