foto

Miłości do książek, jak każdej innej fascynacji, trzeba się nauczyć. Aby dziecko już na samym początku nie zniechęciło się do czytania, warto wspierać jego naukę od pierwszych prób samodzielnego składania liter.
Pomocne w tym będą książeczki z nowej serii wydawnictwa WILGA – „Książkożercy”.


KSIĄŻKOŻERCY to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania zostały dostosowane do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.

Pierwszą propozycją dla najmłodszych czytelników jest „Inka ze Srebrnej Groty”, historia Inki, dziewczynki z czasów prehistorycznych.
Mieszka ona w jaskini razem z rodziną i oswojonym wilczkiem Barikiem. Pewnego dnia napotyka w lesie… mamuta!
Co wyniknie z tego spotkania?
Tom „Inka ze Srebrnej Groty” na poziomie A jest przeznaczony dla Książkogryzaków, czyli dzieci, które poznały lub są w trakcie poznawania wszystkich podstawowych liter, uczą się składać z nich proste słowa, rozumieć sens prostych zdań, nie znają lub dopiero poznają litery ze znakami diakrytycznymi oraz dwuznaki i podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania.


Bardziej zaawansowanym czytelnikom WILGA dedykuje tom „Koko uczy się migać” opowiadający o najsłynniejszej gorylicy na świecie o imieniu Koko, która nauczyła się języka migowego, czyli pokazywania słów za pomocą dłoni.
Z książki dzieci dowiedzą się, jak jej się to udało i o czym rozmawiała z ludźmi?
Tytuł „Koko uczy się migać” należy do poziomu C i jest dedykowana dzieciom, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu, nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić mu trudność ortograficzną (wprowadzane w ograniczonym zakresie).

Książeczki na poziomie C zawierają słowniczek trudnych wyrazów, użycie wszystkich dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, dłuższe zdania złożone oraz wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.

Seria Książkożercy powstaje przy konsultacji merytorycznej językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego. W każdej książce znajdują się naklejki, które uatrakcyjnią przygodę z książką.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...