foto

Cały rok podwodnej przygody z Nelą czas zacząć!
„MORSKI PRZYGODNIK. 365 dni pod wodą z Nelą” zabierze czytelników w wyjątkową podróż przez podziemne rzeki, a także morza i oceany. Razem z Małą Reporterką dzieci odkryją tajemnice podwodnego świata zwierząt i roślin. MORSKI PRZYGODNIK – kalendarz na rok szkolny 2020/2021 już jest dostępny w księgarniach.

Po raz kolejny Nela zaprasza młodych czytelników na wspólną przygodę w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Od września zabierze dzieci w wyjątkową podwodną podróż po morzach i oceanach całego świata. Opowie o Głębi Challengera – najniżej położonym miejscu na Ziemi, zanurkuje w podziemnych jaskiniach tajemniczego Madagaskaru, a także zorganizuje wyprawę po skarb piratów w pobliżu Wyspy Kokosowej. Opowie również o niezwykłych zwierzętach, jakie można spotkać w głębinach morskich. Oprócz wielu ciekawostek oraz interesujących faktów związanych z podwodnym królestwem zwierząt i roślin, czytelnicy otrzymają przydatną wiedzę dotyczącą nurkowania.

Kalendarz rozpoczyna się od września i kończy na ostatnich dniach sierpnia.
W tym czasie Nela opisuje 12 morskich przygód, na które wirtualnie zabiera czytelników. Dzięki wielu zdjęciom, rysunkom i dokładnym opisom dziecko może poczuć się jak uczestnik wyprawy z Nelą, a także rozwija wyobraźnię i umiejętność kreatywnego myślenia.

„MORSKI PRZYGODNIK. 365 dni pod wodą z Nelą” spełnia również rolę kalendarza i plannera, który pomoże uczniom w czasie roku szkolnego. Książka zachęca czytelników do planowania swoich zadań. Uczy obowiązkowości, odpowiedzialności za podjęte działania, a dodatkowo przypomina o ważnych świętach.

Nela Mała Reporterka od lat pozostaje jedną z ulubionych pisarek dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Jej książki rozbudzają w czytelnikach chęć poznawania świata, zainteresowanie nauką oraz nieszablonowe myślenie. Nela, jako idolka najmłodszych, zachęca dzieci do snucia własnych marzeń i ich realizacji.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...