foto

Nowa książka Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz „Coś i Nic” , wydana przez WIDNOKRĄG to opowieść o poczuciu własnej wartości, o tym, jak bardzo kształtują je cudze opinie i osądy (które czasem zbyt pochopnie wydajemy). TVP ABC poleca!

COŚ i NIC na co dzień żyją zupełnie inaczej.
Niepozornego i skromnego NIC nikt nigdy nie docenia, dlatego trzyma się z boku i rzadko się uśmiecha.
Wiecznie napuszone COŚ nieustannie przyciąga uwagę i zawsze znajduje się w centrum wydarzeń.
Aż do czasu pewnego spotkania w parku, które sprawi, że NIC trochę urośnie, a COŚ nieco się skurczy…

Zaproponowana przez autorki historia opowiedziana w pięknie ilustrowanej książce „Coś i Nic” w nieco przewrotny sposób udowadnia, że czasem wystarczy spojrzeć na problem z zupełnie innej strony, by zrozumieć, że świat nie jest wyłącznie czarny lub biały, a to, co w nas ważne i wartościowe, nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Prostą, zwięzłą, za to pełną dodatkowych ukrytych znaczeń opowieść o COŚ i NIC zilustrowała Kasia Walentynowicz. Ilustracje w książce są wyjątkowo barwne i zawierają mnóstwo wspaniałych i pobudzających wyobraźnię detali i niespodzianek. Wykonane są flamastrami.

Złe słowa mogą sprawić, że znikniemy, a pochwały dodają skrzydeł. Każdy – dorosły czy dziecko – tego choć raz w życiu doświadczył. Nie inaczej było z COŚ i NIC. To pierwsze rosło i pęczniało z dumy, a drugie – kurczyło się coraz bardziej i bardziej. I prawdopodobnie znikłoby zupełnie, gdyby nie sytuacja, która zdarzyła się w parku…

Książka „Coś i Nic” wspiera budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, a także zachęca do przyglądania się rzeczywistości z różnej perspektywy, by móc obiektywnie ocenić sytuacje, które nas spotykają. To druga część tryptyku poświęconego zagadnieniom szczęścia, samooceny i wartości, które warto w życiu pielęgnować. Przeznaczona jest dla cztero-siedmiolatków.
Pierwszą jest wydana w zeszłym roku książka „Prawy i lewy”, który zachęcała do rozmowy o odmienności i o tym, co przynosi w życiu radość. W końcu skoro się różnimy, nie te same rzeczy będą nas uszczęśliwiać. I w tej książce punkt widzenia miał kluczowe znaczenie.

Do książek są opracowane scenariusze lekcji-zajęć dla szkół i bibliotek. Można je bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa: www.wydawnictwo-widnokrag.pl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...