kroniki-zorro

„Kroniki Zorro” – akcja tej francuskiej animowanej, pełnej humoru bajki toczy się w latach 20 XIX wieku w Kalifornii, która wtedy znajdowała się pod rządami Hiszpanów.
Nastoletni don Diego jest synem Alejandro de la Vegi – szanowanego mieszkańca miasteczka Los Angeles. Młodzieniec nie potrafi obojętnie patrzeć na niesprawiedliwe rządy komendanta miasta i zachowanie hiszpańskich żołnierzy. Szczególnie boli go podatkowy ucisk miejscowej ludności.
Nie mogąc otwarcie wystąpić przeciw pazernemu gubernatorowi, młody Diego przywdziewa maskę i staje w obronie uciskanych. Gdy walczy w obronie biednych, napada bogatych, jest zwinny i nieuchwytny jak lis. Stąd jego imię – Zorro, co po hiszpańsku znaczy właśnie lis. W walce z chciwym gubernatorem don Diego pomagają siostra bliźniaczka – Ines i wierny przyjaciel Bernardo.
Gubernator chce go schwytać. Na jego rozkaz kapitan Montecero i sierżant Garcia zajmują się przede wszystkim zastawianiem pułapek na nieuchwytnego szlachetnego bandytę Zorro, co prowadzi do wielu potyczek, ale też komicznych sytuacji. To pełen humoru serial dla dzieci i ich rodziców, którzy pamiętają wcześniejsze ekranizacje przygód zamaskowanego bohatera stworzonego w 1919 roku przez Johnstona McCulleya. „Kroniki Zorro” to pierwsza adaptacja zrealizowana w technologii CGI (computer-generated imagery), która zapewnia doskonałą jakość i realistyczne efekty.

Oglądaj w TVP ABC od 31 sierpnia, codziennie o godz. 13.25

inne propozycje