foto

W marcu 2021 do księgarni trafiło drugie wydanie 7. tomu kultowej serii o Misiu Tulisiu, która stała się dla dzieci ulubioną klasyką.

Na pewno dzieci już poznały Misia o wielkim sercu, którego kochają dzieci w 30 krajach. Miś Tuliś jest spragniony miłości i czułości. Ma tyle przytuleń-że-aż, na każdą okazję i dla każdego. Mali czytelnicy przeżyli z nim pierwszy dzień w przedszkolu, martwili się z nim, jak coś przeskrobał. Przeżywali wspólnie z misiem święta Bożego Narodzenia i budzenie się wiosny. Szukali z nim i znajdowali prawdziwych przyjaciół.

Teraz Miś Tuliś pierwszy raz bawi się w chowanego. Jest przejęty – jak zwykle – i bardzo mu się podoba chowanie i podglądanie, czy ktoś nie idzie. Niestety nie bardzo mu się udaje, bo jest za duży i gdziekolwiek się ukryje, jego pierwszego znajdują. Zawsze!
Tuliś zniecha się, robi się smutny i chce dać za wygraną, ale od czego są przyjaciele?
„To może lepiej szukaj ze mną” – proponuje Owieczka – „stworzymy świetną drużynę”.
Miś z jeszcze większym entuzjazmem zabiera się do szukania. I nawet już myśli, że w szukaniu to jest na pewno dobry. Choć jak to Tuliś – przy nadmiarze zapału może sporo napsocić i znaleźć wcale nie tych, którzy się chowali...
Jak zwykle będzie mnóstwo przygód, mnóstwo śmiechu i mnóstwo wspaniałej zabawy... A nawet dreszczyk emocji, bo w pewnym momencie ktoś zgubi się naprawdę. Ale ponieważ ten ktoś jest rozsądny, to wie, co robić w takich wypadkach - trzeba wrócić na miejsce, z którego się wyszło... „Miś Tuliś bawi się w chowanego” to nie tylko wzruszająca, radosna, przezabawna, przepięknie ilustrowana opowieść Davida Mellinga o najbardziej przytulaśnym misiu na świecie i najlepszych, najżyczliwszych przyjaciołach, ale również wspaniała lekcja dla dziecka – co ma robić, kiedy naprawdę się zgubi.
A na zakończenie Miś przekazuje najśmieszniejsze i najskuteczniejsze rady i sztuczki do zabawy w chowanego i sprawia dzieciom jeszcze jedną niespodziankę.

Ta książka to wspaniały prezent od AMBERKA na każdy czas, bo Tuliś tuli niekoniecznie swoimi dużymi ramionami, ale przede wszystkim wielkim sercem.

W Amberku ukazała się też nowa trylogia twórcy Misia Tulisia, David Mellinga, którą rozpoczyna „Umykający całusek” – piękna, ciepła, pełna humoru, cudownie ilustrowana książka o sile miłości.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...