w-to-mi-graj

„W to mi graj” – muzykująca rodzina Prusinowskich zaprasza do wspólnej zabawy. Bo cóż innego pozwala milej spędzić czas, jeśli nie gry, którym towarzyszą wesołe piosenki. W tych pełnych folkloru zabawach, wyliczankach czy klaskankach dzieci poznają pomysły znane od setek lat, ale też zupełnie nowe, które z pewnością pomogą aktywnie spędzić każdą wolną chwilę.
Niegdyś były one przekazywane z pokolenia na pokolenie, dziś często są zapomniane, a przecież potrafią dostarczyć dzieciom wiele wspaniałej zabawy.
Piosenki, wyliczanki, wołanki, salonowe, taneczne i zręcznościowe zabawy. A to wszystko w folkowym rytmie do wykonania przed telewizorem!
Zabawy są powiązane z utworem muzycznym, stanowią całość i są dla siebie komentarzem i kontekstem. W większości wymagają małej grupy uczestników lub można je wykonać samodzielnie z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, które są w każdym domu np. drewnianej łyżki czy kredek. Są to zarówno zabawy taneczne w rytmach podstawowych tańców polskich, jak i zabawy z głosem a także różne rodzaje dziecięcego folkloru słownego.
W każdym spotkaniu Staś i Hania Prusinowscy w zaczarowanej skrzyni odkrywają inną grę, piosenkę lub zabawę.
„W to mi graj” to program dla całej rodziny! I gotowy pomysł na dziecięce przyjęcia np. z okazji urodzin.

Oglądaj w TVP ABC.