foto

Seria książek „Dzień, w którym Heniś poznał” to historie o małym chłopcu Henisiu, który codziennie odkrywa coś nowego. Raz jest to księżyc, raz – wieloryb, innym razem – samochód.
Nie są to jednak – jakby się mogło wydawać – takie zwykłe odkrycia. W każdym z nich jest coś ekscytującego i tajemniczego.

W ofercie wydawniczej HarperCollins Polska (HarperKids) rodzice małych czytelników mają do wyboru m.in.: „Bajki 5 minut przed snem”, „Heniś na tropie. Szukaj i znajdź”,” Książka do wyklejania”.

Te publikacje to porywające opowieści i możliwość wspólnych zabaw z czteroletnim, ciekawskim Henisiem w roli głównej.
W książkach oprócz niesamowitych przygód, spotkań z nowymi znajomymi uroczego chłopca, dodatkowo są ilustracje do kolorowana, naklejki, wesołe wykreślanki, zwariowane rebusy, labirynty i inne zabawne łamigłówki.
Historie do czytania opowiadają zarówno o wielkich chwilach, jak i o małych codziennych radościach każdego przedszkolaka. Ponadto uczą otwartości i pomagają zrozumieć otaczający ich świat. Pozwalają zrozumieć co sprawia, że samolot leci, dlaczego papugi są długowieczne, do czego służy mikroskop, dlaczego wieloryb może przebywać tak długo pod wodą, dlaczego księżyc świeci tylko w nocy i co sprawia, że samochód jedzie tak szybko.
Z Henisiem nawet zwyczajne przedmioty okazują się fascynujące!

„Dzień, w którym Heniś poznał... Bajki 5 minut przed snem”
Co wyniknie ze spotkania Henisia z papugą? Kto opowie mu fascynujące ciekawostki o kosmosie?
I czy chłopiec polubi brokuły? Ta książka to kolejne przygody ciekawskiego chłopca!
„Dzień, w którym Heniś poznał... Bajki 5 minut przed snem” to wciągająca opowieść przeznaczona dla przedszkolaków. Krótkie historyjki o znanym z telewizyjnej animacji i uwielbianym przez dzieci rezolutnym, wesołym chłopcu zainteresują wszystkich wielbicieli bajki i zachęcą do pierwszych prób samodzielnego czytania, ale będą też idealne na dobranoc. Zabawne przygody Henisia i kolorowe ilustracje sprawią, że czytanie jest przyjemnością!
W książeczce „Dzień, w którym Heniś poznał... Bajki 5 minut przed snem” znajduje się:
● 12 interesujących, pełnych humoru historyjek napisanych przez Annę Babisz – przeczytanie jednej zajmuje zaledwie około pięciu minut;
● prosty, zrozumiały dla maluchów język;
● bogate, kolorowe ilustracje nawiązujące do kreskówki;
● sympatycznych bohaterów znanych dzieciom z ulubionych bajek;
● interesujące opowieści na dobranoc, pozytywnie nastrajające przed snem.

„Heniś na tropie. Szukaj i znajdź.”
„Szukaj i znajdź” to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów.

Ilustracje zostały tak opracowane, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!
Heniś i jego przyjaciele zagwarantują dziecku doskonałą zabawę.

„Dzień, w którym Heniś poznał... Książka do wyklejania.”
Ta książeczka to osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami przedstawiającymi sympatycznego Henisia i jego przyjaciół.
Specjalny papier użyty w książce pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek. Dzięki temu postacie mogą zmieniać miejsce w zależności od pomysłowości malucha, wędrując z jednej strony na drugą!

Uzupełnianie scen naklejkami to świetna zabawa, która daje satysfakcje płynącą z samodzielnego komponowania ilustracji, a przy tym rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...