foto

Uwielbiani na całym świecie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych Masza i Niedźwiedź to bohaterowie popularnej, pełnej humoru, bardzo pogodnej bajki o przygodach małej dziewczynki i byłego artysty cyrkowego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń to symbol relacji między ciekawskim, rezolutnym, poznającym świat dzieckiem, a dorosłym, który próbuje mu ten otaczający nieznany i skomplikowany świat przybliżyć i oswoić.
Teraz dzieci mogą dać się porwać opowieściom i wspólnym zabawom z rezolutną Maszą i poczciwym Niedźwiedziem w rolach głównych w książkach!

Rosyjski serial to światowy fenomen. Jest oglądany w niemal 100 krajach na świecie, w ponad 25 wersjach językowych. To klasyka animacji według prestiżowego magazynu Animation Magazine i laureat Kidscreen Awards – odpowiednik „dorosłego” Oscara – za najlepszą animację.

Wydawnictwo HarperCollins Polska (dawny Egmont) przygotowało dla dzieci kilka nowych tytułów.
W książkach oprócz szalonych perypetii niezwykłych postaci, które każdego rozbawią do łez, są dodatkowo ilustracje do kolorowana, naklejki, wesołe wykreślanki, zwariowane rebusy, labirynty i inne zabawne łamigłówki. Rozrywka i nauka w towarzystwie Maszy i Niedźwiedzia gwarantowana.
A oto maszkowe nowości:
„Masza na tropie. Szukaj i znajdź”
„Szukaj i znajdź” to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

„Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści” Nie zwlekajcie ani chwili, Masza zaprasza na kolejną przygodę! Wyruszcie wraz z nią na plener malarski, podbijcie wielką scenę, znajdźcie ukrywającego się przed dziewczynką Niedźwiedzia i dowiedzcie, dlaczego wiecznie głodne Wilki wróciły do szkolnej ławki.
„Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści” to zbiór 8 pełnych uroku opowiadań o przygodach Maszy, Niedźwiedzia i ich przyjaciół przeznaczony dla maluchów już od najmłodszych lat. Sympatyczne opowiastki powstały na podstawie uwielbianego przez dzieci serialu i będą doskonałą okazją do oswojenia malucha z książką i wspólnego czytania.
W książce „Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści” dzieci znajdą:
● 8 wciągających opowiadań o przygodach wesołej dziewczynki, Maszy;
● kolorowe ilustracje znane z serialu;
● sympatycznych bohaterów i ich zabawne perypetie;
● prosty, zrozumiały dla maluchów język.
Poprzez znane i lubiane przez najmłodszych opowiastki, zbiór „Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści” pomaga dzieciom oswoić się z książką i dostarcza wielu godzin wspólnego czytania wraz z rodzicem. Bogate, kolorowe ilustracje, wzbudzający sympatię bohaterowie i wciągające przygody rozbudzą w maluchu miłość do czytania.

„Masza i Niedźwiedź. Szalone szablony”
Ta wyjątkowa książka to sposób na to, by młody artysta uwierzył w swe możliwości i poczuł satysfakcję płynącą z samodzielnego rysowania ulubionych bohaterów! Ukryty w okładce kartonowy szablon z ponad dwudziestoma wzorami pozwoli uzupełnić karty tej książki postaciami Maszy i Niedźwiedzia i wieloma elementami dekoracyjnymi – od pięknych ramek aż po serca, gwiazdy i śnieżynki.
Dziecko może samo zdecydować, w jaki sposób dokończy obrazki, dzięki czemu poczuje się jak prawdziwy ilustrator! A kiedy książeczka będzie już skończona, szablon można wyjąć i używać go dalej, aby ozdobić zeszyt czy piórnik, stworzyć nadruk na koszulce lub zupełnie nowe prace plastyczne!
„Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania”
Mozaiki do wyklejania i kolorowania to propozycja dla maluchów, które uwielbiają twórcze wyzwania. Zawarte tu przepiękne, geometryczne obrazy o różnym poziomie trudności można kolorować kredkami lub flamastrami, wyklejać za pomocą dołączonych do książki, ponumerowanych naklejek albo ozdabiać plasteliną, kolorowym papierem czy kulkami z krepiny. To znakomita i relaksująca zabawa, która wspiera rozwój sprawności manualnej dziecka, jego kreatywność i poczucie estetyki.

„Masza i Niedźwiedź. Zeszyt zadań”
Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z Maszą w roli głównej, a do tego dwie strony naklejek. Ta książka zapewni maluchom długie godziny zabawy, a przy okazji – wyśmienity trening intelektu!
Zawarte w „Zeszycie zadań” ćwiczenia zostały opracowane z uwzględnieniem indywidualnych różnic w rozwoju dzieci. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej skomplikowane łamigłówki, które pomogą kształtować umiejętności niezbędne dzieciom na pierwszym etapie edukacji. Towarzystwo ulubionej bohaterki to gwarancja doskonałej rozrywki – Masza uwielbia kłopoty, a zadania w zabawny sposób nawiązują do jej perypetii, które młody odbiorca zna z serialu!
„Masza i Niedźwiedź. Księga quizów i faktów”
Gdzie pracował przed laty Niedźwiedź?
Kim jest Maszuko?
Z czego zbudowany jest dom Pingwina?
Dziecko może sprawdzić swoją wiedzę, przepytać przyjaciół lub rodziców i odkryć zupełnie nowe informacje na temat Maszy i Niedźwiedzia! Ciekawostki, fakty i quizy z odpowiedziami pomogą maluchom poznać świat Maszy na poziomie eksperta, a przy tym – miło spędzić czas. Książka odpowiada na głód wiedzy młodych czytelników na temat ulubionych bohaterów, pozwala zgromadzić niedostępną nigdzie indziej, szczegółową wiedzę i zabłysnąć wśród rówieśników.
Księga quizów i faktów sprawdzi się także jako punkt wyjścia do zabaw i konkursów podczas imprezy dla najmłodszych, a wspólne odkrywanie zabawnych informacji o Maszy i Niedźwiedziu będzie okazją do wartościowej rozmowy z dzieckiem.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...