foto

W księgarniach już jest kolejna piękna i mądra książka AMBERKA dla najmłodszych – „Najpiękniejszy ogródek Borsuka” .

Wszystkie dzieci zawsze z utęsknieniem czekają na wiosnę, kiedy będą mogły wyjść i podziwiać przyrodę, a potem na wakacje, a potem na normalny jesienny powrót do szkoły.
Ale w tym roku nic nie było, nie jest i nie będzie takie jak zawsze.
Dzieci planowały, przygotowywały się i mogą się czuć zawiedzione i zmartwione tak jak Borsuk – bohater książki „Najpiękniejszy ogródek Borsuka”. Zwłaszcza, jeśli są lub chcą być perfekcjonistami, tak jak Borsuk, który wymarzył sobie najpiękniejszy ogródek.
Bardzo się starał: przygotowywał się już od końca poprzedniego lata, zbierał nasiona, gromadził je w idealnym porządku. Doglądał ich przez zimę. Potem chciał zrobić doskonałe, najrówniejsze grządki. Chciał być najlepszy i mieć najpiękniejszy i najdoskonalszy ogródek.
Dlatego z pewnym powątpiewaniem przyjmował pomoc przyjaciół. Od wiosny razem ciężko pracowali: pielili, grabili, aż wreszcie zasiali. Potem świętowali.
Borsuk nie mógł się doczekać: już widział swoje równiutkie, piękne grządki kwiatów i warzyw.
Jednak przyszedł deszcz – to dobrze. Ale potem nadciągnęły burze i wichury – to niedobrze... i porwały nasionka.
Borsuk się tego nie spodziewał. Zamknął się sam w domu i bardzo się martwił. „W tym roku nie będę miał najpiękniejszego ogródka” – pochlipywał.
Ale od czego są przyjaciele? Żeby przyjść z pomocą i pocieszyć. Zachęcili Borsuka, by wyszedł z domu.
I okazało się, że choć grządki nie będą równiutkie i takie, jak Borsuk przygotował, to jego trud nie poszedł na marne. Nie powstał doskonale zaplanowany i przygotowany ogródek, ale prawdziwe dzieło sztuki.

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” nie tylko w niezwykle subtelny, delikatny i przyjazny sposób pokazuje, że nie zawsze trzeba być perfekcjonistą i że nie wszystko da się zaplanować.
Książka podnosi na duchu i przekonuje dziecko, że nawet jeśli los przynosi przykre niespodzianki, to po burzy nadejdą może jeszcze piękniejsze i znowu dobre dni. Ważna jest pracowitość, ważny jest cel, no i najważniejsi są przyjaciele.

O tym przekonuje wzruszający i zabawny tekst Marshy Diane Arnold, autorki wydanej w AMBERKU książeczki „Mogę wejść?” (wspaniałej pochwały odwagi, umiejętności dzielenia się i przyjaźni).
Oryginalności i wyjątkowości nadają książce ilustracje wybitnej, nagradzanej artystki – Ramony Kaulitzki. Zachwycają barwami czterech pór roku, pokazują uczucia wszystkich bohaterów, dają radość i nadzieję, tak bardzo nam potrzebne właśnie teraz.
Borsuk, Wiewiórka, Łasiczka i Koszatka z tej najnowszej, pięknej i mądrej książki „Najpiękniejszy ogródek Borsuka” dołączą do ulubionych przyjaciół dzieci z książek AMBERKA („Za dużo marchewek”, „Odwagi, zajączku!”, „Żyrafy nie umieją tańczyć”, seria przygód o Misiu Tulisiu i wiele, wiele innych).

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...