foto

W księgarniach już jest najnowsza książka najpopularniejszej pisarki dla dzieci – Neli Małej Reporterki!
„Nela na Wyspie Kangura” to relacja z wyprawy na australijską Wyspę Kangura.
Młodzi czytelnicy razem z Nelą pojadą w niezwykłą podróż – na ekspedycję ratunkową w poszukiwaniu zwierząt z buszu, które potrzebują pomocy ludzi.

Wszyscy zapewne słyszeli o wielkich pożarach, które dotknęły Australię. Wolontariusze z całego świata ruszyli na Czerwony Kontynent, aby ratować zwierzęta. Szukano koali, kolczatek, kangurów i innych torbaczy, które ucierpiały w wyniku działania ognia i czekały na pomoc ludzi.
Nela Mała Reporterka również postanowiła polecieć do Australii w poszukiwaniu stworzeń wymagających natychmiastowej opieki weterynaryjnej.
Teraz, razem ze sobą zabiera w podróż czytelników, by podzielić się z nimi wiedzą i doświadczeniem, które zdobyła.
- Ta wyprawa była dla mnie wyjątkowa. Wiedza z udzielania pierwszej pomocy dzikim zwierzętom jest bardzo ważna i cieszę się, że mogę opowiedzieć o moich doświadczeniach innym dzieciom” – mówi Nela.

W książce „Nela na Wyspie Kangura” dzieci zaplanują razem z Nelą trasę i miejsca poszukiwań, nauczą się nasłuchiwać i odnajdywać poszkodowane zwierzęta. Przejdą kurs udzielania pierwszej pomocy koalom i innym torbaczom. Spotkają kolczatki – jedyne ssaki obok dziobaków, które składają jaja jak ptaki i mają różowe mleko.
Odwiedzą także szpital dla uratowanych zwierząt. Przekonają się również, jakie ślady zostawiają kangury i czy przychodzą czasami na plażę.
- Postanowiłam rozszerzyć wymiar mojej książki zrobić coś dobrego też dla zwierząt domowych. Razem z fundacją The Adventure starts Here Foundation – ustanowiłam nowy dzień w kalendarzu. Od tego roku, 2 czerwca, czyli dzień po Dniu Dziecka, stał się Dniem Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych! Rozpoczęłam kampanię społeczną #Usta-Pysk, w której razem z super-weterynarzem przeprowadzę bezpłatne szkolenia on-line na moim Facebooku z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Dorośli też mogą wziąć udział. ¬– wyjaśnia Nela.

Książka „Nela na Wyspie Kangura” została doceniona m.in. przez Ambasadora Australii w Polsce, który umieścił na jej pierwszej stronie podziękowania dla Neli i wszystkich polskich dzieci:
- Tak, jak to Nela odkryła podczas swojej ostatniej przygody – Australia jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Australijczycy są bardzo wdzięczni za wyrazy sympatii i wsparcia ze strony polskich dzieci oraz życzenia odbudowy pięknych miejsc po pożarach z przełomu 2019/2020 – takich jak Wyspa Kangura – komentuje książkę Neli Ambasador Australii w Polsce – Lloyd Brodrick.Jak zwykle w książkach Neli nie brakuje zdjęć, rysunków i unikatowych kodów QR, które umożliwiają dostęp do niepublikowanych wcześniej, dodatkowych materiałów wideo.
Również w tej publikacji są takie, dzięki którym dzieci mogą lepiej poznać tematy, opisywane przez Nelę.
Nowa książka zawiera również niespodziankę! To poukrywanki, czyli maleńkie kolczatki, które schowały się na różnych stronach książki – jest ich 100!

Jak jeszcze bardziej przenieść się do świata przygód?
Razem z książką jest dostępny wyjątkowy blok rysunkowy do tworzenia własnych przygód ratunkowych z Australii, z dedykowanymi naklejkami – „Misja ratunkowa w buszu. Naklejki + szablony przygód do kolorowania”.
Książeczka została podzielona na części, których zadaniem jest pomóc zrozumieć dzieciom zasady opieki nad chorymi zwierzętami. Dzieci będą rozwijać wyobraźnię i kreatywność, tworząc własne szpitale dla zwierząt, wyruszając na misje ratunkowe i opiekując się australijskimi zwierzętami. Historie stworzą sami młodzi czytelnicy na podstawie szablonów i naklejek. Dzięki temu w praktyce zastosują wiedzę, którą zdobyli, czytając książkę „Nela na Wyspie Kangura”.
Dzięki szablonom przygód również młodsi czytelnicy przeniosą się do świata opieki nad zwierzętami, ale jednocześnie popracują nad koordynacją wzrokowo-ruchową i poznają ciekawostki związane ze światem zwierząt.

Po raz pierwszy książka Neli będzie też dostępna w innych wersjach językowych – jest tłumaczona na angielski, włoski, francuski i hiszpański. Inne wersje językowe zostaną wydane jako e-booki. Nela zapowiada też nagranie audiobooka do książki.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...