foto

Czarodziejka dziecięcej wyobraźni powraca – czwarta po „Dachołazach”, „Odkrywcy” i „Wilczerce” książka Katherine Rundell wydana w PORADNI K miała premierę pod koniec kwietnia.
„Złodziejaszki” to chwytająca za serce opowieść o miłości, lojalności i przygodzie.

„Złodziejaszki” to powieść, która skradnie Wasze serca!

Vita Marlowe potrafi celnie rzucać. Nauczył ją tego ukochany dziadek.
Dziewczynka wyrusza przez ocean do Nowego Jorku, gdzie okazuje się, że dziadek został wyrzucony ze swojego domu i oszukany przez naciągacza Victora Sorrotore.
Lata 20. XX wieku to czas wspaniałych przyjęć i diamentów we włosach kobiet w pięknych sukniach, ale też prohibicji i gangsterów ‒ Sorrotore ma powiązania z mafią.
Dziadek traci chęć do życia. Vita jest załamana, bo dotąd nigdy się nie poddawał.
Dziewczynka wie, że musi mu pomóc – potrzebuje tylko sprzymierzeńców z odpowiednimi umiejętnościami.
W cyrku naprzeciwko mieszka dwóch chłopców ‒ Samuel jest akrobatą ćwiczącym na trapezie, a Arkadij potrafi oswajać zwierzęta. Vita poznaje też dziewczynę-kieszonkowca, Silk. To idealna szajka! Cała czwórka opracowuje plan, który Vita zapisuje w czerwonym notesie; staje się on najważniejszą rzeczą w jej życiu. Co planują złodziejaszki? Czy uda im się odzyskać dom dziadka? Czytajcie! „Pokaż mi ten notes. Szmaragdowy naszyjnik, stary dom, podróż pociągiem, włamanie, ucieczka. Zgadza się?
‒ Tak – odparła.
‒ Łatwizna! Co chcesz, żebym zrobił?
‒ Mogę ci zapłacić – oznajmiła. – Nie w tej chwili, ale kiedy sprzedamy szmaragd.
Arkadij posłał jej gniewne spojrzenie.
‒ Nie potrzebuję pieniędzy – uderzył się pięścią w pierś. – Zrobię to dla chwały! Przejdziemy do historii, jak Robin Hood! Dobrzy złodzieje! Złodziejaszki!”

fragment książki

O autorce słów kilka…
Katherine Rundell jest jedną z najbardziej utytułowanych autorek książek dla dzieci, laureatką nagród: Blue Peter Book Award, Waterstones Children's Book Prize. Była nominowana do CILIP Carnegie Medal i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą.
W Polsce „Dachołazy” i „Wilczerka” zdobyły nominację w plebiscycie serwisu Lubimyczytać.pl na Książkę Roku.
„Odkrywca” przyniósł Rundell Boston Globe Horn Book Award i Costa Award dla najlepszej książki dziecięcej, a także Nagrodę dla Dziecięcej Książki Roku Edward Stanford Travel Writing.
Philip Pullman, autor „Złotego kompasu”, potwierdził, że Rundell jest pisarką „o wyjątkowej wyobraźni, bezsprzecznie w pierwszej lidze”.
Autorka w wolnych chwilach wspina się na dachy budynków i ćwiczy na trapezie, jak jej bohaterowie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...