fot

Kapitanka Kalinka od dziecka przemierza morza i oceany a relacje ze swoich podróży regularnie zdaje na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Wraz z rodzinami jest współtwórczynią audycji „Rodzina pod żaglami”. Prowadzi Instagram, ma także wiele filmów na kanale YouTube, na których nie tylko opowiada, ale także pokazuje jak wygląda żeglarskie życie.
Teraz przyszedł czas na napisanie książki „Kalinka na fali. Życie to przygoda.”

„Kalinka w swej książce „Kalinka na fali. Życie to przygoda” świetnie opisuje to, jak barwne życie można wieść pod żaglami. Pokazuje też, że żeglarstwo to nie tylko hobby, ale też nauka odpowiedzialności za siebie, innych ludzi i otaczający nas świat.” – tak o nowości Wydawnictwa YOUNG pisze Zbigniew „Gutek” Gutkowski, kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, płetwonurek, radiooperator, pierwszy Polak w historii, który wystartował w regatach okołoziemskich.

Kapitanka Kalinka to dziewczynka, która o żeglowaniu wie wszystko! Spędza na statku całe życie: tutaj się budzi, zjada śniadanie i tu chodzi do szkoły. Rozmawia z przyjaciółmi i z wrodzoną ciekawością poszukuje naprawdę niesamowitych przygód. A te zdarzają się bardzo często – i na wodach, i na lądach. Pływa już ponad dwanaście lat i ma mnóstwo niezwykłych rzeczy do opowiedzenia.
Czy wyobrażasz sobie, że do szkoły masz zaledwie pięć kroków, a całe dnie spędzasz tylko w trzech pomieszczeniach: kajucie, mesie i łazience? Że czasem, gdy rano wstajesz, nie wiesz, gdzie akurat jesteś? Może w Chorwacji, a może już w Czarnogórze? Że na statku, którym płyniesz, muszą być dziesiątki kilogramów jedzenia i setki litrów wody i paliwa?

Dołącz do załogi i dowiedz się, jak się żegluje zimą, jakie koty żyją w Kotorze i co to jest radio morskie. Przeczytaj i sprawdź, ile minut potrzebuje nasz wzrok, by przyzwyczaić się nocą do ciemności, czy jacht może być niemowlakiem, który kraj ma cztery stolice, jaka jest międzynarodowa zabawa podróżników-poszukiwaczy skarbów albo dlaczego nie wolno pić słonej wody.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...