foto

Czy Państwa dzieci wiedzą, co się kryje w jedzeniu? Nie?
To jest takie miasteczko, zupełnie niepodobne do innych, którego mieszkańcy bardzo dbają o to, by ich dieta była zdrowa i pożywna. Nie jest to wcale takie proste: sąsiednie miejscowości, Buły Wielkie i Parówy Niżne, dają zły przykład, a z ukrycia działają złowrogie siły…
Brzmi interesująco, prawda? Zachęcamy więc do sięgnięcia po książkę „Inspektor Parma i spisek żywnościowy” – nowość wydawnictwa PORADNIA K i poznać całą te opowieść.

Na szczęście Jagodno – bo tak nazywa się wspomniane we wstępie miasteczko – ma swoich obrońców. Przy Boczkowej 23 działa biuro detektywistyczne Parma i Partnerzy, w którym urzędują inspektor Parma i jego wierny pomocnik Szperek. Detektywi rozpoczynają śledztwo i ruszają na pomoc mieszkańcom miasteczka, którym zagraża podejrzana substancja.
Jaką rolę w tej historii odgrywa demoniczny doktor Truj i jakimi motywami kierują się przestępcy?
Dzięki śledztwu młodzi czytelnicy książki „Inspektor Parma i spisek żywnościowy” dowiedzą się, co to takiego sztuczne barwniki i aromaty, konserwanty, spulchniacze pieczywa i dlaczego jedzenie czasami tylko przypomina jedzenie…

„Inspektor Parma i spisek żywnościowy” to pierwsza część serii o przygodach świnki Parmy, autorstwa Christophera Siemieńskiego z ilustracjami Martina Siemienskiego, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa PORADNIA K.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...